Szukaj

Dacia Sandero 1.0 SCe 73 KM (MT) - test AutoCentrum.pl

Dodano: 11 miesięcy temu
Wyświetlenia: 7 945
Komentarze: 2

Nowe auto z pełnym wyposażeniem za niecałe 45 tys. zł? Tak, to możliwe – przykładem jest testowana przez nas Dacia Sandero. A jak jeździ? Czy jest oszczędna? Sprawdzimy podczas testu.

 

Dacia Sandero przyjechała do nas z pełnym wyposażeniem – testowana wersja to Laureate i, co warto dodać, kosztuje mniej niż 45 tys. zł.

 

Dacia raczej nie rzuca się w oczy, ale stylistycznie wypada całkiem nieźle. Producent daje też spore możliwości konfiguracji. Co prawda, samochód nie będzie niepowtarzalny jak w przypadku innych marek, u których niejednokrotnie wygląd każdego elementu możemy dobierać według życzenia. Tymczasem Dacia Sandero może nie będzie na wskroś wyjątkowa, ale na pewno będzie się podobać właścicielowi. Jak możemy ją skonfigurować?

 

Z jednej strony auto jest proste w konstrukcji jak samochody sprzed lat, ale jest też nowoczesne. Jakie elementy wyposażenia zawiera? Jak sterujemy elektrycznymi szybami? W jaki sposób ustawia się lusterka? I czy producent pomyślał o ergonomii? W filmie powiemy też, ile pomieści bagażnik i jak składa się tylna kanapa.

 

Testujemy model z litrowym silnikiem benzynowym o mocy 73 koni mechanicznych i z manualną skrzynią biegów. Jakie będą osiągi? Ile sekund potrzebuje auto, by osiągnąć prędkość 100 km/h? A jakie będzie spalanie?

 

To typowy miejski samochód – jest zwinny i ekonomiczny. Poruszając się w mieście, gdzie większość czasu i tak spędza się w korkach, na pewno nie będziemy narzekać, że Sandero ma zbyt mało mocy. A co ze skrzynią biegów? Jak pracuje? A czy będziemy zadowoleni z układu kierowniczego? I jak zawieszenie wybiera nierówności? To wszystko w naszym teście.

 

Zapraszamy na film.

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Dacia Sandero II Hatchback 5d Facelifting