Szukaj

Dlaczego Skoda Rapid Spaceback musiała odejść?

Dodano: 4 miesiące temu
Wyświetlenia: 4 764

Skoda Rapid Spaceback, choć sprzedawała się nieźle, to jednak produkcję zakończono. Klienci mieli pewien problem z Rapidem... 

 

Skoda Rapid nie daje się łatwo sklasyfikować. Wersji Spaceback bliżej do Fabii, z kolei Liftback można porównać do Octavii. Niemniej ten model czeskiego producenta bardzo dobrze się sprzedawał - 800 tys. egzemplarzy mówi samo za siebie. 

 

Skoda przestała jednak produkować już Rapida Spaceback. Co prawda ostatnie egzemplarze z ubiegłorocznej produkcji są jeszcze dostępne w salonach, ale na tym koniec. Skodę Rapid Spaceback zastąpił już nowy model, nieco większy, mianowicie - Skoda Scala, której sprzedaż rozpocznie się na przełomie I i II kwartału tego roku. Do połowy 2019 jest jeszcze w produkcji Rapid Liftback. Po jej zakończeniu Skoda nie planuje wprowadzenia następcy.

 

Przetestowaliśmy Skodę Rapid Spaceback - egzemplarz z litrową jednostką benzynową o mocy 95 koni mechanicznych z pięciobiegową skrzynią manualną. Jakie ma osięgi? I ile paliwa potrzebuje ten niewielki silnik? Jakie wyposażenie dostaniemy w standardzie, a za co trzeba dopłacić, kupując ten model, którego ostatnie egzemplarze są jeszcze w sprzedaży? 

 

Zapraszamy na film. 

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Skoda Rapid II Spaceback Facelifting