Szukaj

Jeep Renegade Trailhawk 4xe w terenie - potencjał jest, ale... hybryda

Dodano: ponad rok temu
Autor: Marcin Łobodziński
Wyświetlenia: 840

To pierwszy mój materiał nowego na Autocentrum.pl offroadowego cyklu poświęconego samochodom 4x4, które sprawdzam wyłącznie poza drogami utwardzonymi. Jeep Renegade 4xe jest idealny na sam początek, bo jest połączeniem legendy terenowej Jeepa, współczesnej klasyki, czyli crossovera, a także napędu na cztery koła zbudowanego w systemie hybrydowym.

Jeep Renegade 4xe to hybryda plug-in, w której napęd tylnej osi jest realizowany przez silnik elektryczny. Do dyspozycji oddaje kierowcy 240 KM mocy systemowej. Jest też możliwość przejechania ok. 30-35 km, a dynamika jest bardzo dobra. Niestety nie wszystko poszło idealnie. Jeep nie jest mistrzem tworzenia hybryd.

Odmiana Trailhawk, dostępna obecnie wyłącznie jako hybryda, ma oczywiście pewne walory, które mocno ją wyróżniają na tle pozostałych wersji. Zwiększony prześwit i kąty solidnie chronią podwozie i zderzaki w terenie. Są też terenowe tryby, a ogólne zdolności terenowe, pomimo dodatkowej masy 500 kg, na papierze są niemal identyczne jak wcześniej. Ale czy w praktyce też? No już niekoniecznie. Dlaczego? Tego dowiecie się z filmu.

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Jeep Renegade SUV Plug-In Seria 2/3