Szukaj

Mercedes GLA 200 - spełnieniem marzeń nie będzie

Dodano: 1 miesiąc temu
Autor: Mateusz Raczyński
Wyświetlenia: 3 781
Komentarze: 1

O jeżdżeniu nowym mercedesem marzy już od dziesiątek lat mnóstwo ludzi. Dlatego też Mercedes obniżył próg wejścia i wprowadził na rynek kompaktową klasę A. Dzisiaj na liście najtańszych mercedesów znajdziemy jeszcze minivana i SUV-y. Jednym z nich jest nowy Mercedes GLA.

Nowe GLA, choć krótsze od obecnej klasy A o 9 mm, jest od niej aż o 17 cm wyższe, o prawie 4 cm szersze i ma o 4 cm szerszy rozstaw kół z przodu i aż o 6 cm szerszy z tyłu. Rozstaw osi jest ten sam, ale bagażnik oferuje o 55 l więcej. Z kolei w porównaniu do poprzedniego GLA, nowe ma o 3 cm dłuższy rozstaw osi, jest o 3 cm szersze, również ma o około 4 cm szerszy rozstaw osi z przodu i z tyłu i jest aż o niecałe 12 cm wyższe.

Z silnikiem 200, oddaje do naszej dyspozycji 163 KM płynące z silnika o pojemności 1.3. Zużycie paliwa w tej jednostce napędowej jest już całkiem rozsądne, a do tego dynamika pozwala na naprawdę sprawne przyspieszanie - do 100 km/h w 8,7 s. 

GLA ma wszystko, by podobać się klientom. Dobrze wygląda, ma duże ekrany i mnóstwo nowoczesnych technologii na pokładzie. Nowe GLA ma też znacznie więcej sensu, niż jego poprzednik. Jest większe i różni się od klasy A.

Ale czy kupno takiego samochodu może być traktowane jako spełnienie marzeń? Dowiecie się z filmu.

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Mercedes GLA II Off-roader