Szukaj

Mercedes GLE - American Dream

Dodano: 3 lata temu
Wyświetlenia: 6 610
Komentarze: 3

Mercedes GLE doczekał się już drugiej generacji. Czy nowy SUV Mercedesa nadal jest bardzo amerykański? 

 

Wielkie samochody to nie jest wymysł Europy. Powstały w Stanach Zjednoczonych, a stamtąd powoli zaczęły docierać na inne kontynenty. Jednak nawet, jak trafiły do Europy, pozostały amerykańskimi autami – BMW X5 czy prezentowany dziś Mercedes GLE produkowane są bowiem w USA. Czy - podróżując SUV-em z gwiazdą na masce - będziemy mieć poczucie, jakbyśmy powadzili amerykański samochód?

 

Mercedes GLE pierwszej generacji zadebiutował 4 lata temu, a już doczekał się nowej generacji. Jaki jest teraz? Czym nowy GLE różni się od poprzednika? 

 

Nowy Mercedes GLE to zupełnie nowy samochód. Jak zmieniło się nadwozie? Czy wszystko jest solidnie wykonane? A jakie wyposażenie znajdziemy na pokładzie drugiej generacji modelu? 

 

Testowany przez nas egzemplarz nowego Mercedesa GLE to potężny samochód z 2-litrowym silnikiem o mocy 240 koni mechanicznych. Czy jazda nim będzie nudna? Czy sunie tylko leniwie do przodu, bo na więcej go nie stać? Powiemy w filmie. 

 

Choć Mercedes GLE nie został stworzony z myślą o rynku europejskim, to jednak odnalazł się u nas bez problemu. Wygląda europejsko, jest praktyczny i przestronny, a do tego ma oszczędne i mocne silniki. Dla kogo jest ten samochód? 

 

Zapraszamy na test nowego Mercedesa GLE drugiej generacji.

 

Dziękujemy EXPO Kraków za udostępnienie placu do nagrań.

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Mercedes GLE W166/C292 SUV