Szukaj

Nissan Micra - w gąszczu konkurencji

Dodano: 2 lata temu
Autor: Mateusz Raczyński
Wyświetlenia: 2 859

O tym, jak rozrósł się rynek motoryzacji, świadczy najlepiej wybór modeli w segmentach. W przypadku segmentu B i B-SUV to ponad 40 modeli! Nissan Micra nie ma więc łatwego zadania w walce o klienta.

 

Piąta generacja zadebiutowała w 2017 roku i Micra zupełnie zmieniła swój charakter. Została oparta o nową płytę podłogową, dzięki czemu znacznie urosła w stosunku do poprzedniczek i oferuje teraz całe 300 l pojemności bagażnika. Nowy Nissan Micra to też zupełnie inna stylistyka. Oryginalny wygląd zewnętrzny wpada w oko, podobnie jak bardzo ciekawe wnętrze, które możemy zamówić w odważnych kolorach - nawet w pomarańczowym czy burgundowym.

 

Testowaliśmy wersję z jednym z nowych silników, czyli 1.0 T-GDI o mocy 117 KM. W Nissanie Micrze ważącym około 1000 kg może to zapewnić przyzwoite osiągi. Przyspieszenie do 100 km/h jednak nie imponuje - to 9,9 s. Zmiany sięgają jednak też dalej, do prowadzenia. Nissan nazywa nawet wersję z tym silnikiem "warm hatch”, a więc powinniśmy w niej znaleźć więcej sportu.

 

Jak Micra wypada na tle tak licznej konkurencji? Czy potrafi się obronić przed takimi samochodami jak Mazda 2, Seat Ibiza czy Suzuki Swift? Przekonacie się, oglądając film.

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Nissan Micra V