Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Nissan Micra w pigułce

Sprawdź numer VIN

Poznaj historię auta przed zakupem!

Informacje o Nissan Micra

Lata produkcji: 1982 - teraz
Segment: Auta małe

Miejski hatchback należący do segmentu B. Najmniejszy (nie licząc krótkiego epizodu Nissana z modelem Pixo) i zarazem najlepiej sprzedający samochód w historii Nissana - wyprodukowano go w liczbie ponad 6 milionów egzemplarzy. Debiutował w 1982 roku pod nazwą March ("Machi" w Japonii), zastępując model Cherry i rzucając wyzwanie popularnej wtedy w Japonii Hondzie City. Od początku Micra dobrze przyjęła się także w Europie - była pierwszym japońskim autem wyróżnionym nagrodą Europejskiego Samochodu Roku (w 1993 roku). Obecnie, od 2017 roku na rynku dostępna jest piąta generacja modelu.

Nissan odmienił swojego malucha i wszystkie zmiany zasługują na dobre słowo. Micra wygląda jak model premium, jakkolwiek określenie premium w tym segmencie jest zasadne. Niestety, dotyczy to również ceny.

~Powagosław

Wiecie, że Constantin Fahlberg odkrył sacharynę tylko dlatego, że po doświadczeniach ze smołą węglową nie umył rąk, na których pozostał słodki ślad? Nissan projektując Micrę przypadkowo stworzył pierwszy samochód o obliczu chomika. Spójrzcie tylko w ten pyszczek.

~Luzacjusz

Dane techniczne Nissan Micra

Moc silników 50–110 KM
Prędkość maksymalna 140–190 km/h
Przyspieszenie 0-100 10,6–19,7 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Nissan Micra
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 2739
Koszt ogólny 23,19 PLN
LPG16.77 PLN
PB32.43 PLN
Wydatki serwisowe 5,72 PLN Pozostałe wydatki 8,74 PLN

Publikacje o Nissan Micra

Newsy o Nissan Micra

AUTOCENTRUM.PL S.A.