Szukaj

Informacje o Nissan Micra

Lata produkcji: 1982 - teraz
Segment: Auta małe
Nissan Micra to ,należący do segmentu B, miejski hatchback, który w historii japońskiej marki jest najmniejszym (wyłączając krótki czas produkowania modelu Pixo) oraz najchętniej kupowanym autem – z hal produkcyjnych wyjechało już ponad 6 mln egzemplarzy Micry. Samochód wprowadzono na rynek w roku 1982 jako „March” (w Japonii – „Machi”). W katalogu marki Nissan Micra miała być następcą modelu Cherry i stać się silną konkurencją dla Hondy City, która wówczas święciła triumfu na japońskim rynku. Model od samego początku został również dobrze przyjęty na Starym Kontynencie – stał się laureatem nagrody Europejskiego Samochodu Roku 1993, jako pierwsze auto z Japonii.
Powagosław

Nissan odmienił swojego malucha i wszystkie zmiany zasługują na dobre słowo. Micra wygląda jak model premium, jakkolwiek określenie premium w tym segmencie jest zasadne. Niestety, dotyczy to również ceny.

~Powagosław
Luzacjusz

Wiecie, że Constantin Fahlberg odkrył sacharynę tylko dlatego, że po doświadczeniach ze smołą węglową nie umył rąk, na których pozostał słodki ślad? Nissan projektując Micrę przypadkowo stworzył pierwszy samochód o obliczu chomika. Spójrzcie tylko w ten pyszczek.

~Luzacjusz

Nissan Micra – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Nissan Micra

Moc silników 50–110 KM
Prędkość maksymalna 140–190 km/h
Przyspieszenie 0-100 10,6–19,7 s
Nissan Micra Hatchback

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Nissan Micra
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 2931
Koszt ogólny 22,99 PLN
LPG18 PLN
PB31.72 PLN
Wydatki serwisowe 5,73 PLN Pozostałe wydatki 9,42 PLN

Publikacje o Nissan Micra

Newsy o Nissan Micra

Nissan Micra