Szukaj

Porsche Boxster 25 - firma zawdzięcza mu życie

Dodano: ponad rok temu
Autor: Mateusz Żuchowicz
Wyświetlenia: 846

Początek lat 90-tych był dla Porsche bardzo trudnym ekonomicznie okresem. Spadające dane dotyczące sprzedaży  oraz nadmiernie wysokie koszty produkcji spowodowały, że ta marka zaczęła mieć poważne problemy. Sposobem na ich rozwiązanie miało być stworzenie modelu na podstawie koncepcji i komponentów nowego 911. Miał to być dwumiejscowy samochód z przodem zbliżonym do 911, aby zagwarantować jednoznaczną identyfikację samochodu jako Porsche. Ponadto, nowy samochód miał kosztować około 70 000 marek, co było ceną dużo niższą niż 911 i do tego miał spodobać się także młodszym klientom.

Plan został zaakceptowany i Tym sposobem w 1993 roku na Detroit Motor Show pokazano, jak się później okazało jednego z najbardziej rozpoznawalnych roadsterów XX i XXI wieku. Model, którego nazwa jest połączeniem słów bokser i roadster, czyli Porsche Boxster!

W tym roku ten przełomowy dla Porsche model obchodzi swoje 25 urodziny i z racji tego co ta marka mu zawdzięcza, nie mogło przejść to bez echa. Do sprzedaży trafiła limitowana do zaledwie 1250 egzemplarzy na cały świat edycja specjalna upamiętniająca tą okrągłą rocznicę. Jedna z nich znalazła się na naszym planie. Czym się wyróżnia, ile kosztuje i co oferuje? Zapraszam na test! 

 

 

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Porsche Boxster 718 Cabrio GTS