Szukaj

Skoda Kodiaq vs Skoda Karoq - porównanie dwóch SUV-ów

Dodano: 4 lata temu
Wyświetlenia: 7 618
Komentarze: 4

Czym różni się Karoq od Kodiaqa? Czy tylko rozmiarem?

 

Skoda ostatnio "zaatakowała" popularny segment SUV-ów. Najpierw pojawił się model Kodiaq, później Karoq, a niedawno na chińskim rynku zaprezentowano już kolejny, o nazwie Kamiq. Po co marce tylu graczy w tym samym segmencie? Zaczęło się lekkie zamieszanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny podstawowych wersji modeli Kodiaq i Karoq. O co w tym wszystkim chodzi?

 

Karoq i Kodiaq "przemawiają" tym samym językiem stylistycznym, powstały w oparciu o tę samą platformę, ale ich gabaryty są zupełnie inne. Kodiaq wygląda bardziej spokojnie, jest masywny i poważny. Z kolei Karoq ma bardziej dynamiczne linie. A jakie mają wymiary? Jaki jest prześwit i promień zawracania?

 

W środku oba modele wyglądają bardzo podobnie. A ile mamy miejsca na nogi i wolnej przestrzeni nad głową? W którym z modeli pasażerowie z tyłu będą podróżować bardziej komfortowo?

 

W filmie powiemy też o ofercie silnikowej SUV-ów Skody. Warto dodać, że prezentowany przez nas Karoq ma akurat nowy silnik w gamie, czyli 1.5 TSI 150 KM.

 

Nie da sie ukryć, że cenniki wywołują niemałe zamieszanie. Karoq w podstawowej wersji z 3-cylindrowym silnikiem 1.0 TSI 115 KM kosztuje 89 900 zł. Kodiaq natomiast, również w podstawowej wersji, z 4-cylindrową jednostką 1.4 TSI 125 KM zaledwie 5 850 zł. Różnica jest niewielka, chociaż ten drugi jest nie tylko większy, ma większy prześwit, więcej miejsca w środku, bardziej pojemny bagażnik, ale i mocniejszy silnik z jednym cylindrem więcej. Skąd takie ceny?

 

Zapraszamy na film. 

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Skoda Karoq Crossover