Szukaj

Toyota Land Cruiser J300 – pierwszy test w Polsce

Dodano: 8 miesięcy temu
Wyświetlenia: 1 678

Na rynku pojawił się nowy Land Cruiser! W 2021 roku Toyota zaprezentowała następcę odmiany J200. Seria 300 od razu skradła serca klientów, którzy rzucili się do salonów.

 

W zależności od wersji wyposażeniowej oraz silnika czas oczekiwania na niektórych rynkach może wynieść nawet cztery lata. Nie jest to wina tylko i wyłącznie dużego popytu, lecz problemów z dostępnością niektórych części. Samochód został zaprojektowany na nowo na platformie GA-F, która jest pierwszą konstrukcją opartą na ramie w architekturze TNGA. Nowe rozwiązania mają zapewnić większą sztywność nadwozia, lepsze prowadzenie oraz właściwości terenowe.

 

Z palety jednostek napędowych zniknęło V8. Przyszli klienci mają do wyboru trzy silniki: dwa benzynowe 3.5 V6 Twin Turbo (409-415 KM, w zależności od rynku) i 4.0 V6 (271 KM) oraz jeden wysokoprężny 3.3 V6 (299-309 KM, w zależności od rynku).

 

Nowa Toyota Land Cruiser występuje w różnych wersjach wyposażenia. Podstawowa odmiana to GX, natomiast topowa nosi oznaczenie GR Sport. Samochód może mieć pięć lub siedem miejsc.

 

Masa własna pojazdu mieści się w przedziale 2495-2630 kg (w zależności od wersji wyposażenia). Maksymalna masa ciągniętej przyczepy to 750 kg (bez hamulców) oraz 3500 kg (w przypadku przyczepy wyposażonej w układ hamulcowy).

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym modelu, zapraszamy do oglądania.

 

Dziękujemy firmie Dubai Cars za udostępnienie samochodu do nagrań!

www.dubaicars.pl

www.instagram.com/dubaicars.pl/

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Toyota Land Cruiser