Szukaj

Informacje o Ford Galaxy IV

Lata produkcji: 2015 – teraz
Segment: VANy
Wprowadzona na rynek w roku 2015, czwarta, najnowsza i obecnie produkowana generacja modelu. Auto zbudowane na tej samej płycie podłogowej co poprzednik, jest raczej jego unowocześnioną wersją niż zupełnie nową konstrukcją. Gruntownie przeprojektowany Galaxy IV upodobnił się m.in. do modelu S-Max – swojego mniejszego brata (Ford wcześniej odświeżył w podobny sposób całą swą europejską gamę modelową). Jeśli zaś chodzi o design wnętrza, rozwiązania zapożyczono z nowego Forda Mondeo.
czytaj więcej
Powagosław
Duchem najbardziej amerykański z europejskich Fordów (te rozmiary…). Oczywiście, rozmiary to nie wszystko, ale Galaxy pozostaje słusznym wyborem w swoim segmencie jeśli chodzi o kompromis pomiędzy praktycznością i estetyką. ~Powagosław
Luzacjusz
Szczyt rozpusty? Być singlem i jeździć Galaxy. To chyba najładniejszy okaz wśród dużych, przyciężkawych, multirodzinnych autobusów. Dobrze, że zanadto nie próbowano go upiększać. ~Luzacjusz

Ford Galaxy IV – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Nowy Ford Galaxy

Cena od: 154 450 PLN

Oceny Ford Galaxy IV

Liczba ocen: 11
Ogólna ocena
4,7 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(91%)

Zalety

+ Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Karoseria + Układ jezdny

Wady

- Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Stosunek jakość/cena - Bezawaryjność (drobiazgi)

Wybrane oceny

4,9
~Tomasz
Van 2.0 TDCi Bi-Turbo 210KM 154kW
Ford Galaxy IV
Wspaniałe, duże, rodzinne auto. Zwłaszcza w wersji 7os. Wszystko dopracowane na wysokim poziomie, masa dużych funkcjonalnych schowków. nic nie trzeszczy. W samochodzie jest czym oddychać, a już na pewno nie nabawisz się klaustrofobii :) Pojazd smialo moze zakrawać na model premium, nie widać żadnych oszczedności we wnętrzu ani na zewnątrz pojazdu. Połykacz kilometrów, który wcale nie trzeba szybko jechać :) aby dostrzec walory mocnego silnika i wygodnego wnętrza. Wrecz odwrotnie, chcesz nim jechać jak najdłużej.
4,8
~pjaniszewski
Van 2.0 TDCi Bi-Turbo 210KM 154kW
Ford Galaxy IV
Dodaję drugą ocenę auta - tym razem po przejechaniu 10 000 kilometrów. I cóż. Mogę w zasadzie tylko powtórzyć to wszystko co napisałem wcześniej. Auto jest niezawodne - nic złego się nie dzieje, nic niepokojącego nie słychać. Silnik nie jest może mistrzem ekonomii ale przy tych gabarytach i masie i tak uważam, że jest naprawdę dobrze. Osiągi są na zadowalającym poziomie. Auto przyspiesza dynamicznie ale dość liniowo czyli nie uświadczymy efektu wgniatania w fotel :). Pojemność, ergonomia stoją na bardzo wysokim poziomie. Jest w zasadzie tylko jednak rzecz do której mógłbym się przyczepić. Dół siedzenia kierowcy przy podłodze jest tak wyprofilowany, że idealnie wpadają pod fotel karty bankomatowe. Jest tam taka bardzo wąska szczelina, która niestety "zbiera" wszystkie plastikowe karty które spadają na dół. Niestety bez większej rozbiórki nie ma możliwości dostania się do miejsca, gdzie te karty lądują. Straciłem tak 2 karty... Czy kupiłbym ponownie to auto? za podobną kwotę (koło 200 tyś. zł) mógłbym kupić trochę mniejszego jeśli chodzi o przestrzeń w środku SUVa z napędem 4x4, ale jednak pozostałbym przy Galaxy. Jeśli masz / planujesz dużą rodzinę i nie chcesz rezygnować z dynamiki to ten samochód i ten silnik to idealne rozwiązanie. Być może bardziej spokojne osoby wybierają wersję 180 koni z napędem 4x4, ale uznałem jednak, że częściej niż z takiego napędu, będę korzystał z dobrodziejstwa mocniejszego silnika.
4,9
~mariuszzdunek
Van 2.0 EcoBlue Twin-Turbo 240KM 177kW
Ford Galaxy IV
Mój poprzedni Galaxy 2,2 TDCI, po 10 latach odszedł na emeryturę do innego kierowcy po 250 tys. km. Do końca dawał mi radość z jazdy. Nowy całkowicie go zdeklasował. To inny wymiar i różnica kilku klas.
Ford Galaxy IV