Szukaj

Informacje o Lamborghini Murcielago

Lata produkcji: 2001 – 2010
Segment: Auta sportowe
Samochód sportowy (segment G+) klasyfikowany w prestiżowej grupie supersamochodów, produkowany od 2001 roku. Wprowadzony na rynek jako następca modelu Diablo. Był pierwszym autem Lamborghini stworzonym od podstaw po wykupie włoskiej marki przez Audi. Projektantem modelu był Belg Luc Donckerwolke. Od 2006 roku oferowana jest druga generacja Murcielago. Od debiutu auto znalazło ponad 6 tysięcy nabywców. Nazwa samochodu nawiązuje do słynnego byka, który w 1879 roku przeżył walkę na arenie pomimo 28 pchnięć mieczem. Słowo „Murcielago” oznacza w języku hiszpańskim nietoperza.
czytaj więcej
Powagosław
Jeden z najbardziej szpanerskich samochodów świata. I jeden z niewielu, który bezkarnie może pozwolić sobie na tak krzykliwą stylistykę. Jeśli lew to król zwierząt, Murcielago może być królem samochodów. ~Powagosław
Luzacjusz
Dla Murcielago świat to za mało. Co zrobisz, żeby go zdobyć? Murcielago, nie świat. Ja próbuję. Na różne sposoby. Ostatnio myślałem nawet o sprzedaży nerki. ~Luzacjusz

Lamborghini Murcielago – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Lamborghini Murcielago