Szukaj

Informacje o Lotus Evora

Lata produkcji: 2008 – teraz
Segment: Auta sportowe
Samochód sportowy o nadwoziu coupe (segment G) produkowany od 2009 roku. Model bazuje na prototypie o nazwie Project Eagle, a jego projektantem jest Russell Carr. Początkowo Lotus planował przygotować następcę legendarnego Esprita, ale finalnie stworzono mniejsze auto pozycjonowane pomiędzy modelami Elise i Exige. Evora jest pierwszym samochodem Lotusa stworzonym od podstaw od czasu debiutu Elise’a w 1996 roku. Nazwa modelu jest zgodna z nomenklaturą marki (pierwsza litera „E”). Brytyjski magazyn „Autocar” wybrał Evorę najlepszym samochodem 2009 roku.
czytaj więcej
Powagosław
Lotus w końcu przestał przerabiać Elise na kolejne wersje niby-innych samochodów (Exige, Europa…). Efekt? Evora wygląda świetnie, ale popularności Elise’a nie pobije. Taki paradoks. ~Powagosław
Luzacjusz
Słyszałem, że zamówienia na Evorę jako pierwsi złożyli Pierce Brosnan i Daniel Craig – były i obecny James Bond. Montują w tym aucie wyrzutnię rakiet, czy agenci Jej Królewskiej Mości dostali po godzinach rozkaz ratowania brytyjskiej marki? Ale ja też bym ratował i to bez tej wyrzutni. ~Luzacjusz

Lotus Evora – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Lotus Evora
Aktualnie przeglądasz Lotus Evora