Szukaj

Informacje o Mercedes Maybach S II

Lata produkcji: 2021 – teraz
Segment: Auta luksusowe

Produkowana od 2015 r. luksusowa limuzyna (segment F), będąca flagowym modelem niemieckiego producenta. Dwa lata po zlikwidowaniu marki Maybach jest pierwszym samochodem noszącym to miano. Obecnie Maybach już nie jest osobną marką (choć na masce auta nie zobaczymy trójramiennej gwiazdy Mercedesa, ale znak podwójnego „M”), a jedynie odmianą Klasy S. Model Maybach jest w rzeczywistości najlepiej wyposażoną, najbardziej luksusową wersją Klasy S – od bazowego modelu jest dłuższy, natomiast pod względem stylistycznym różnicę stanowi zaledwie kilka detali. Auto zdobyło tytuł World Luxury Car of The Year w roku 2015.

czytaj więcej
Powagosław

Mercedes wykonał z Maybachem krok w tył, żeby zrobić dwa kroki do przodu. Reaktywacja słynnej marki w takiej formie to majstersztyk – tylko w ten sposób można było sprawić, by z prestiżowej S Klasy wycisnąć coś jeszcze bardziej wyjątkowego i prestiżowego.

~Powagosław
Luzacjusz

Kresu Maybacha nie żałowałem – jakoś pachniał mi ten samochód Rolls-Roycem dla nuworysza. Innymi słowy: nerki bym nie oddał, żeby go mieć (o ile by w ogóle starczyło). A teraz? No, przynajmniej jest o czym myśleć. Przynajmniej dla kogoś kto bardziej ceni klasyczną elegancję od carskiego przepychu.

~Luzacjusz

Mercedes Maybach S II – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Mercedes Maybach S II
Aktualnie przeglądasz Mercedes Maybach S II