Ocena kierowcy - Acura RSX

KrakCharlie_______@kkoneczny[nospam]@interia.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 2003
Acura RSX 2.0 155KM 114kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Mimo wszystko - niezawodność. Reszty się spodziewałem ;)
Inne : Wentylacja nie przepada za ciepłym powietrzem i przy nagrzewaniu kapkę hałasuje. Potem spokój.
Szybko, pewnie i wygodnie - taka "sportowa elegancja" :). Wizualnie też robi wrażenie. Ale na miasto trochę go szkoda...
Na niskich obrotach mocy nie czuć - jak to w japończyku: trzeba go kręcić, żeby pojeździć. Kultura bez zarzutu
Tak jak lubię - precyzyjnie, z lekkim oporem. Świetne prowadzenie, zero haczenia. Dobrze zestopniowana.
No nie wiem. W sumie niezły kompromis pomiędzy pewnością, precyzją i komfortem, ale na krakowskie drogi nie polecam - zwyczajnie się męczy. Przy tym czasem w zakrętach mam wrażenie, że mi tył ucieka. Za to w trasie - optymalnie.
Jak na auto tego typu - idealna.
Wszystko pod ręką. Relatywnie mało guziczków i zbędnych bajerów.
W lecie chłodzi, ale nie mrozi. W zimie szybko się nagrzewa. Ale ma tendencje do parowania, więc klima niemal ciągle w użyciu.
Z przodu bez zarzutu, a i tylna kanapa jest do użytku. Duży plus za funkcjonalność: kufer spory w standardzie, a po złożeniu siedzeń normalnie wóz cygański. Np. w miarę bezkolizyjnie wchodzą 2 rowery (a na upartego nawet 5).
W dobrych modelach niemcy i francuzi potrafią lepiej. Nie chodzi bynajmniej o silnik, a o szumy powietrza.
Zupełnie akceptowalnie, szczególnie w trasie, gdzie można sobie "wybrać", np. na autostradzie 6,5l w warunkach szwajcarskich, a 12-15l w warunkach niemieckich. Przy średniej 150 czy typowo polskiej trasie ok.8-9l. W mieście niestety ok.11l - ciut za dużo. Aha, okresowo auto serwisuję w ASO Hondy - części na miejscu, a ceny rozsądne.
Nie jest ani okazyjnie tanio, ani nadzwyczaj sportowo czy luksusowo. Poiem tak: kawał fajnego samochodu w rozsądnych pieniądzach :)
2 żarówki przez 40.000km. Przeżyję ;)
Na wiosnę planuję większy przegląd, po 65.000km - może się coś posypać, ale to raczej z winy naszych dróg, a nie samochodu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 155KM 114kW [l/100km]

8,7