Ocena kierowcy - Acura TSX I

arch.marcin@gmail.com, 13 lat temu
Rok produkcji 2005
Acura TSX I 2.4 205KM 151kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Fantastyczne osiągi.
W pełni jestem usatysfakcjonowany tym zakupem - komfort i dynamika w jednym. Wszystko ukraszone dobrym smakiem i precyzją detali. Jak dodamy do tego niezawodność to jest chyba wszystko co byśmy chcieli od auta użytkowanego na codzień.
Baaardzo elastystyczny silnik, o wysokiej kulturze pracy, zdumiewających osiagach jak na samochód o tych parametrach. Silnik chodzi spokojnie , cichutko, elegancko oczywiście przy niskich obrotach... przy wysokich obrotach cichutko juz nie jest ale mamy za to co chcielibyśmy by było po wciśnięciu pedału gazu. 205 koni to jest właśnie tyle ile powinno być w samochodzie tej klasy.
Sześciostopniowa skrzynia działa, aczkolwiek nie powiem by biegi przeskakiwały gładko. Cięzko wchodzi 5 i 6 bieg. Przynajmniej w moim egzemplarzu. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Poza tym podoba mi się zestrojenie biegów - w pełni wykorzystują moc auta.
Zawieszenie - twarde i miękkie w jednym. Bardzo dobrze wypośrodkowane. Układ kierowniczy delikatny i czuć na kierownicy nierówności drogi, ale nie wiem czy to wada czy zaleta.
Z tyłu fabryczny spoiler ogranicza skutecznie widoczność. Jestem wysoki, mam odsunięty mocno fotel do tyłu i ... trochę przeszkadzają przednie słupki przy manewrowaniu.
Funkcjonalność idzie w parze z estetyką. Wszytko wydaje się być na swoim miejscu. Genialne fotele, w testach określane są za jedne z najlepszych na świecie - mocne trzymanie boczne a zarazem komfort w długich trasach.
Najwyższej klasy. Dwustrefowa klimatyzacja, podgrzewane lusterka, podgrzewane fotele. Zarówno chłodzenie jak ogrzewanie działa bez najmniejszych zarzutów.
Dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Komfort w każdym calu.
Nie mam zastrzeżeń.
Przy spokojnej jeździe by palił pewnie rozsądnie. Ale samochód kusi do wduszania pedału gazu co wiąże się z odpowiednim nakładem finansowym. Średnio spala 12. Na autostradzie, przy prędkościach powyżej 200km/h - 16litrów. Części częściowo pasują od accorda - zatem ceny średnie. Te które nie pasują (np. większe hamulce przednie czy sprzęgło) no niestety kosztują trochę. Ale wszystko bez problemów dostępne.
Warty swojej ceny.
Brak awarii.
Nowe sprzęgło (BluePrint). Moja wina. 1600PLN z wymianą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 205KM 151kW [l/100km]

11,3