Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

Diego2oo3, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 146 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : moc w porównaniu do aut w podobnym roku produkcji i poj. śilnika.
Zawieszenie : zawieszenie nie jest przystosowane na polskie \"dziurawe\" drogi i jeśli się po takich jeździ to szybko może wysiaść. Lecz jeśli jest jeżdzone po dobrych drogach no to luz:)
nie dławi się, nie bierze oleju, suchy nic nie cieknie, jak na swój silnik i na rocznik ma dużo mocy,
nie raz nie chce wejść wsteczny, ale to rzadko a tak ogólnie to malina w jeździe nie mam żadnych za strzerzeń.
drogi trzyma sie bardzo dobrze, hamowanie jest trochę słabe ale to i zależy od klocków w dużej mierze jeśli ktoś ich nie wymieniał od początku zakupu to nie ma się co dziwić że auto słabo chamuje.
Oświetlenie jest naprawdę bardzo dobre jak na samochód w swojej klasie.
podobają mi sie te wyloty powietrza prosto na boczną szybę w ten sposób szybko widać lusterka boczne. Ogólnie wszystko w porządku co to tego punktu.
wygodne fotele(podchodzące pod styl \\\"Kubełkowe, dobrze trzymają w zakrętach) dużo możliwość regulacji ogólnie dużo miejsca i wygodny komfort jazdy.
są samochody leprze co chodzi o ten punkt ale ogólnie nie jest źle miły dzięki pracy śliniki nikomu nie zaszkodzi a i jeśli jeździ sie spokjnie to i nawet tego nie słyszmy
samochód niestety nie można zaliczyć do oszczędnych bo ten model jest jeszcze zrobiony na starej generacja układu spalania itp. a więc swoje weźmie a i jak się \\\"doćiśnie\\\" to swoje weźmie. Robie sie fajny wir w baku:) podam na swoim przykładnie, zrobiłem alfie \\\"mały\\\" wycisk i przez 30 min jeździłem na całym gazie obroty ma max (drift, spront, circut itp..) ściganie po prostu:D i miałem na 3/4 paliwo a jak skoczyłem jazdę to wskaźnik do rezerwy spadł :D ale potem sie to unormowało :D
autko ma w miarę dobrze wykończone detale a wiec nic sie nie psuje ani nie odpada:D
jeśli jeździsz ostrożnie i dbasz o samochód to nie będziesz miał z nim problemu a jeśli go \\\"katujesz\\\" to sie nie dziw że Ci się \\\"jebie\\\" :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW [l/100km]

8,6