Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

soreh@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 103KM 76kW
Rok produkcji 1996
Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 103KM 76kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bardzo pewnie wchodzi sie w zakrety, naprawde idzie sie niezle pobawic:)
Silnik : popychacze hydrauliczne(szklanki) szybko walki rorzadu sie wycieraja.. o olej trzeba dbac!!
Układ elektryczny : rozrusznik
Zawieszenie : dosyc slabe ponoc ale przez 2 lata to tylko drazki z przodu wymienilem.
zaznaczam przecietnie. ogonie sa dni kiedy patrzysz na to auto i mowisz ale mam FURE,nie to samo co te golfy (rolling stones) czy tam inne polÓwki:) ale czasem sa chwile kiedy masz dosyc tego auta(zazwyczaj kiedy zyd sie pali):)
dopoki sie nie rozsypie. Z 80 km/h mozna smialo wyprzedzac. Chodzi osilnik boxer..
nie narzekam. wsteczny oporny
uklad jezdny jest rewelacyjny. w zakretach mozna sie pobawic oczywiscie z dobrym zawieszeniem
parkowanie tylem sprawia trudnosc ale kwestia przyzwyczajenia, male lusterka..
i tu jest prooblem, zanim auto sie rozgrzeje w zimowa pore to trza az 8 dobrych km i parowanie szyb:/ w lato bez klimy........ ula la, meksyk. ale da sie przezyc:)
z przodu rewelacja dla pasazera:) kierowca ma wygodna pozycje bynajmniej mi sie podoba kubelki dobrze trzymaja. z tylu nie siedze takze nie powiem:)
nastepny problem. plastiki:( strasznie trzeszcza nie da sie zniesc chyba ze sie jezdzi 2 lata.. to spoko:) dobre audio tez rozwiazanie:) odnosnie pracy silnika: dzwiek powyzej 3 tys zastepuje kazde audio:)(boxer)
bardzo duzo pali moj boxer:/ ale tez nie mam lekkiej nogi. 11 l przy 140 km/h. troche duzo.. no i ten plywak w zbiorniku.. zle wskazuje..
stosunek ceny do tego modelu rewelacja. za 8 tys mozna dostac naprawde dobre editione sportivo!! bardzo fajna wersja. a co do reszty.. hmm ostatnio prubowalem sprzedac moje auto ale niestety nikt nie chce mi dac tyle ile chce takze auto zostaje w rodzinie do konca:)
z drobiazgow nie moge narzekac.. -termostat -czujnik chlodnicy -przegob -uklad wydechowy to raczej normalne sprawy..
3 mc po zakupie popychacze hydrauliczne, wymiana wszystkich + wytarte walki co za tym idzie,, nowe(w aso 1800 za komplet):( uszczelki uszczelniacze itp.. 2800 tys:( 2 msc temu: panewka sie przekrecila:((miska olejowa wgnieciona nawet nie wiem kiedy, smok nie podawal oleju co spowodowalo zatarcie)naszczescie dalo sie uratowac 2400zl:/

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 103KM 76kW [l/100km]

10,2