Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 I

scichy58@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 166 I 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Wspaniałe auto, następna też będzie 166, będę polował na 2.4 jtd, może ta 200 konna? Tak ogólnie image alfy 166 jest niepowtarzalny. Jest wyjątkowa i piękna.
Piękne brzmienie twinsparka, to nie buraczane pierdziawki montowane w niemieckich zdezelowanych jeździdłach. Aby uniknąć kłopotów trzeba dbać o poziom oleju, filtr powietrza i dobre paliwo. Silnik odwdzięczy się bezproblemową pracą. 155 koników troszkę za mało do tej karoserii. Odradzam gaz do twinsparka, znam dwie zagazowane alfy 166 2.0 ts, pojawiają się problemy i dźwięk nie ten.
Super, nic dodać nic ująć.
Rewelacja, niespotykanie precyzyjny, odradzam felgi siedemnastki i niskoprofilowe ogumienie na polskie drogi. Zawieszenie nie wytrzymuje wiele. Wygląd super ale coś za coś.
Bez problemów, pełna elektryka fotela plus cudowne lusterka i wszystko widać.
To auto ma duszę, Wsiadasz do alfy 166 i czujesz się jak w domu z kapciami na nogach. Oceniam na mocne 6
Dbać o klimę i jest super.
Jeździmy we dwójkę, luksus.
Słychać silnik, ale słyszeć silnik alfy pracujący na wyższych obrotach to niebiańska muzyka. Gdy wsiadam do mojej Belli nie włączam radia w czasie jazdy.
Mnie osobiście cieszy duży spadek wartości. Mogę realnie myśleć o zmianie modelu na młodszy bez ponoszenia horrendalnych kosztów.
Wymieniony halogen reflektora głównego. Koszt niewielki, niezauważalny. Wczoraj zgasła żarówka przeciwmgielnego.
Kilka tygodni po zakupie wymiana uszkodzonego czujnika obecności pasażera. Koszt wysoki około 400 zł z montażem. Wymieniłem bo uważam, że jak coś jest zamontowane w samochodzie to powinno byc sprawne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW [l/100km]

10,7