Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 I

czarnalocha@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 166 I 3.0 i V6 24V 226KM 166kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : auto pomimo upływu lat nie zostaje w tyle, zarówno jeśli chodzi o ergonomie, osiągi i linie nadwozia. Nikt kto chociaż troszke interesuje się motoryzację nie przejdzie obojętnie koło alfy 166.
Układ hamulcowy : wymienione zostały przewody hamulcowe na miedziane
Układ elektryczny : wymiana bezpiecznika tylnych szyb
Układ elektryczny : wymiana czujnika położenia wału
co tu mówić auto ma swoje okresy jak taka włoszka:)kupując te autko nie myślałem ile pali i nie słuchałem wypowiedzi typu "nie kupuj alfy" Alfa ma coś co przyciąga!!!
ponad 200 koni dobrze radzi sobie z tą masą auta, dobrze wkręca się na obroty
skrzynia sporttronic niczym mnie nie zaskoczyła, głotko zmienia kolejne przełożenia bez szarpnięć ale zawsze może być lepiej (przydałoby się 5 przełożeń)
jak na alfe ma dość comfortowo zestrojone zawieszenie, wkońcu nie jest małą 147 żeby szaleć na zakrętach. Niestety nasze drogi nie dają gwarancji na żywotność zawieszenia - delikatne
ok, ewentualne zastrzeżenia co do widoczności do tyłu(wysoki tył auta) ale kto jeździ tyłem tym autem
wszystko pod ręką, chociaż przydała by się kierownica wielofunkcyjna
climatrinic nie zaskoczyła mnie niczym nieprzyjemnym, jednak przy komplecie miejsc w jesienno-zimowej porze parują tylne szyby boczne
czego chcieć więcej fotele sterowane w każdej płaszczyźnie można sobie znaleźć swój kącik, dobrze wyprofilowane siedziska, trasa powyżej 2 tyś km pokonywana przezemnie nie raz nie wywołują zmęczenia
głośniej robi się dopiero powyżej 150 ale to szym opływającego powietrza, reszta silnik i układ wydechowy nie przeszkadzają tak bardzo
no co tu mówić 226 koni musi cość jeść, dużo zależy od kierowcy(marudą na drodze nie jestem ale przy prędkości między 80-100 spaliła mi niecałe 10l) średnio między 12,3 a 13,5l
nowych już nie ma ale gdyby były to za drogie ale w używanych można poprzebierać i ceny są przystępne
przepalony bezpiecznik sterowania szyb tylnych, czujnik położenia wału (uważajcie przy demontażu, czujnik osadzony jest w aluminiowym korpusie, nie używajcie młotka do wybicia czujnika jak to zrobił mi mechanik bo pękł korpus i dodatkowe 3 dni czekałem aż zciągnęli tą część)
wymiana przewodów hamulcowych do tyłu (pociły się stare przewody wykonane z jakiegoś dziwnego stopu metali)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V 226KM 166kW [l/100km]

11,8