Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 I

alfista, 13 lat temu
Silnik 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 166 I 3.0 i V6 24V 226KM 166kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce sa jak brzytwa zwłaszcza przy automatycznej skrzyni biegów
Układ elektryczny : nagrzewnica i cos z instalacja jeszcze nie wiem co powie elektryk
Inne : szybkie nagrzewanie latem i przestaje dzialac klima
silnik alfy 3.0 v6 jest niezly jego praca i ten pomruk podoba sie wielu kierowcom niektorzy słuchaja tej pracy z prawdziwa zazdroscia ale coz praca tego silnika jest jak poezja i ta moc pozwala na spokojne wyprzedzanie nawet w automacie rewela
moj tiptronic jest niezly nie wiem jak spisuja sie manualne skrzynie jezeli chodzi o jazde np. w górach na automacie jezdzi sie rewelacyjnie ta skrzynia sama wie jak ma ciągnąć po górę i z górki nie bójmy sie automatów sa swietne
układ jezdny niezly choc na nasze dziurawe drogi troszke za delikatny ale pocieszeniem jest to ze ceny czesci układu jezdnego nie sa za wysokie wiec nawet to nie zniecheci prawdziwego alfisty do czestszego wymieniania czesci ukladu jezdnego
widocznosc do przodu jes swietna duza szyba system odparowania dziala bez zarzutu i latem i w zimie dobre nawiewy nie pozwalaja ograniczac widocznosci i z przodu i z tylu
samochod latem przegrzewa sie nie wiem dlaczego klima w tym momencie przestaje dzialac w srodku jest jak w piecu zwlaszcza w korkach elektryka pod psem ciagłe usterki chyba mam pecha do tego auta o ktorym tak marzylem wentylacja i ogrzewanie to jedyny mankament mojej alfy
miejsca w srodku dla kierowcy jak i pasażerów z tylu i z przodu jest duzo wygodne fotele strowane elektrycznie podgrzewane podnosza komfort jazdy nawet na dłuższych trasach jest wygodnie nie odczuwa sie zmeczenia
wyciszenie nie najgorsze na wyzszym obrotach slychac silnik ale to jest brzmienie wow super to jest alfa przy wyprzedzaniu ma niezłego kopa i głosniejsza praca nie przeszkadza inni ją oglądaja z tylu choc tyl alfy jest rowniez ładny
w miescie pali jak smok pomimo ze nie startuje pierwszy na swiatłach w trasie jak na tak duzy silnik spalanie niezłe oczywiscie przy predkosci nie przekraczajacej 120km/h
niektore przełaczniczki nie wytrzymuja np.podnosniki szyb plastikowe potrafia sie połamac ale sa niedrogie choc nie o to chodzi aby je co chwile wymieniac spreżynki od schowka tez sa słabe zwlaszcza te na kokpicie
moja alfa ma problem z nagrzewnica sa problemy z klima w korkach silnik sie szybko nagrzewa przegrzewa i to jest ból mojego auta ostatnio zadymilo sie cos w kabinie pomomo ze auto nie bylo uruchomione

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V 226KM 166kW [l/100km]

11,3