Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 II

Rok produkcji 2002
Alfa Romeo 166 II 2.4 JTD 150KM 110kW 2002-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Kleii sie do drogi
Przeniesienie napędu : ZA DOBRY SILNIK DO MECHANIZMóW PRZENIESIENIA NAPEDU
Układ hamulcowy : SLABE HAMULCE OD 150 KM W GóRE,POLECAM WYMIENIC NA II TLOCZKOWE BREMBO
Karoseria : OBICIA PRZODU NADWOZIA(COś ZA PIęKNO I WSPółCZYNNIK CX)
Silnik ,super jednostka,moja ma pod 200 KM po tuningu elektronicznym przez złącze diagnostyczne ,zużycie srednie 6,1 l napędu. Jeżeli dba się o niego przy przebiegu 200.000 tys km pracuje rewelacyjnie.Pamietajcie,że w tym roczniku silnik jest za dobry dla skrzyni(za duży moment obrotowy).
Jest dobra i na razie bezawaryjna(ponad 200.000 km)zimna haczy.
Jeżeli masz zawieszenie bez luzów ,jest super(jeżeli nie stać cię na wymianę co 60.000 km to nie zawracaj sobie głowy Alfą Romeo i kup sobie coś pospolitego,typu niemiec lub japan i wyglądaj jak inni palanci)
Tylko dobrze,dlatego że widoczność przy cofaniu jest srednia (jesli chcesz dobra widoczność kup sobie Vana)
wszystko mam na miejscu i intuicyjnie
klimatronik radzi sobie bardzo dobrze
dla kierowcy super,pasażerowie skarżą się,że dupa ślizga się na skórze
bardzo slabo słychać deasila,a przy dynamicznym przyśpieszaniu słychać charakterystyczny ryk Alfy(nie wim jak im to się udało osiągnąć w wersji diesel)
Chip tuning wpłynął rewelacyjnie na ekonomikę silnika (6.1 l),ale pamiętajcie,jeżeli będziecie sie z nim obsługiwać po amatorsku to turbina,kpl.sprzegło,koło dwumasowe nie wasze.
Materiały i przedewszystkim spasowanie za tą cenę mogły być lepsze
jeżeli dbasz o przeglądy i to co w nim w danym czasie trzeba wymienic to samochód odwdzięczy się bezawaryjnością(ja jestem tego przykladem,ale trzeba mieć kasę,jesli nie masz kasy na utrzymanie ALFY to kup sobie jakąś niemkę-VW,AUDI.BMW...I WSIADAJ DO NIEJ PLECAMI ABY NIE OGLADAC TEJ TRAGEDII STYLISTYCZNEJ)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 150KM 110kW [l/100km]

6,4