Szukaj

Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulia II Sedan Facelifting

Bartek666, przed chwilą
Silnik 2.9 Turbo 510KM 375kW
Rok produkcji 2020
Przebieg: 15 tys. km
Okres użytkowania: 1 rok
Alfa Romeo Giulia II Sedan Facelifting 2.9 Turbo 510KM 375kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
4,07
Podobnie do średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Zawieszenie : NIewiarygodne prowadzenie i układ kierowniczy.
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Układ elektryczny : Chochliki, akumulator.
5,0
Całokształt
Najlepiej prowadzący się samochód jakim jechałem. Auto w starym, analogowym stylu. W trybie race wymaga wysokich umiejętności i bardzo dobrego refleksu. Dla mnie, nieakcepotwalna twardość zawieszenia na co dzień i gorsze drogi. Zimą samochód jest bezużyteczny i wtedy go nie używam. Nie korzystam też z tego auta na co dzień. Rozkład masy 50:50 - Samochód stworzony na zakręty i tor wyścigowy, tam powstał i czuć to na każdym kroku. Samochód dla kogoś, kto potrafi jeździć i chce mieć bezkompromisowego potwora z tylnym napędem. Większość użytkowników stwierdzi, że niemiecka konkurencja jest 5 razy lepsza, co targetuje ten samochód na ludzi, którzy mieli do czynienia z motorsportem i fanatyków włoskiej, sportowej motoryzacji. Jestem szczęśliwcem, że mam okazję jeździć IMO jednym z najlepszych samochodów w historii.
Wrażenia
5,0
Silnik
Uwielbiam jego brzmienie. Posiada duży moment obrotowy i mocną górę. Bardzo płynnie rozwija moc. Nic bym nie zmienił
5,0
Skrzynia biegów
Są szybsze skrzynie, ale uważam, że ta perfekcyjnie pasuje do charakteru samochodu, a jazda w trybie manualnym to poezja. Zmienia biegi z kopnięciem w plecy, co jest uzależniające.
5,0
Układ jezdny
Najlepiej prowadzący się samochód jakim jeździłem w życiu. Bezkompromisowy sportowiec z rozkładem 50:50. Nie zamieniłbym na nic innego w podobnej półce.
5,0
Karoseria
Komfort
3,0
Widoczność
Widoczność jest słaba, siedzimy nisko, słupki są grube, kamera w jakości VHS :)
3,0
Ergonomia
Kabina jest ciasna, czujemy się bardzo "otuleni" autem, co mnie bardzo odpowiada. Fizyczne przyciski, nie trzeba korzystać z ekranu dotykowego wcale.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
2,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Auto jest ciasne na tle konkurencji. Bagażnik jest spory, za to z małym otworem.
4,0
Wyciszenie
Ekonomiczność
2,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
5,0
Stosunek jakość/cena
Niezawodność
3,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Chochliki elektryki to norma u mnie. Częściowo winą był kiepski akumulator. Ale czytnik obd to mus w tym aucie. W 99% wystarczy skasować błędy i jedziesz dalej.
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Bez awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.9 Turbo 510KM 375kW [l/100km]

Średnie zużycie
17,5
Minimalne średnie zużycie paliwa
13,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
30,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
9,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...

Alfa Romeo Giulia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Alfa Romeo Giulia II Sedan Facelifting

Skonfiguruj idealną ofertę z super finansowaniem

Zobacz więcej filmów