Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulia II Sedan

ANDY, 4 lata temu
Silnik 2.0 TBi 280KM 206kW
Rok produkcji 2019
Alfa Romeo Giulia II Sedan 2.0 TBi 280KM 206kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Chciałem wybrać silnik + skrzynia biegów ZF. Naprawdę ten duet daje tyle radości z jazdy - życzę każdemu żeby tego doświadczał na co dzień.
Inne : Żadnych usterek.
Trudno to opisać słowami, po prostu zakochałem się w tym aucie.
Silnik reaguje błyskawicznie na dodanie gazu, w trybie "D" wchodzi na obroty błyskawicznie.
Skrzynia automatyczna idealnie współpracuje z silnikiem, zmiana biegów łopatkami to mistrzostwo świata - w tej klasie nie ma lepszego połaczenia.
W moim egzemplarzu nie ma regulacji zawieszenia ale nie widzę takiej potrzeby - chyba, że ktoś lubi ekstremalne doznania. Standardowe ustawienia są wystarczająco komfortowe na długie podróże a jeżeli ktoś chciałby poczuć trochę sportu to na pewno nie będzie zawiedziony.
Auto ma wyjątkowo atrakcyjny wygląd - zwraca uwagę. Szczególnie w połączeniu z lakierem Misano Blue. Do jakości karoserii nie mam żadnych uwag.
Widoczność z przodu poprawna - niestety słupki + lusterka czasami zasłaniają nadjeżdżające z boku auta.
Miałem w życiu ponad 20 aut i uważam, że Giulia ma doskonale zaprojektowane wnętrze pod względem ergonomii - każdy przycisk jest dokładnie tam gdzie powinien. Szczególne uznanie za bardzo wygodne manetki zmiany biegów przy kierownicy.
Żadnych problemów. Latem klima działa bardzo sprawnie a w zimie ( jak na razie mamy raczej dodatnie temperatury ) bardzo szybko się nagrzewa i odparowuje szyby. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest jeden przycisk do włączenia 3 funkcji: ciepłego nadmuchu na szybę + podgrzewane lusterka + tylna szyba.
Z przodu bez uwag. Mam 188 cm i fotela nie muszę przesuwać maksymalnie do tyłu. Szerokość również wystarczająca. Na tylnej kanapie już trochę mniej miejsca. Raczej nie jest samochód rodzinny typu SUV lub VAN .
Przy normalnej jeździe jest naprawdę dobrze, jedynie po przekroczeniu 180 km/h ( oczywiście w Niemczech ) wyraźnie słychać szumy zewnętrzne i silnik. Na szczęście nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe
Od lipca 2019 użytkuję GIULIĘ w wynajmie 2 letnim All Inclusiv - czyli prawie wszystkie koszty mam w miesięcznej racie 1813 zł netto (limit 20 tys km/rok + AC + OC +Assistance + przeglądy itp). Po mojej stronie paliwo + płyn do spryskiwaczy + zimowe opony.
Żadnych usterek.
Żadnych usterek.