Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulia II Sedan

Ramses, 3 lata temu
Silnik 2.0 Turbo 200KM 147kW
Rok produkcji 2018
Alfa Romeo Giulia II Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Radość podróżowania.
Jest fantastyczna! Tego auta nie ocenia się w kategorii lepszy-gorszy, czy jakie tam ma wady vs zalety. To jest po prostu gra na emocjach! Giulia ma w sobie ten cudowny magnetyzm, który przyciąga, każdego miłośnika motoryzacji - petrolhead'a. Nie byłem żadnym fanem Alfy i nigdy wcześniej nawet nie myślałem o zakupie auta tej marki. Wszystko się zmieniło po pierwszej jeździe Giulią Veloce. To właśnie wtedy pierwszy raz pomyślałem sobie - chcę to mieć! Cała moja ocena jest całkowicie subiektywna i odwołuje się jedynie do moich wrażeń i emocji.
Jest żwawy, nakręca do jazy, chętnie się wkręca, brzmienie jest fajne.
Majstersztyk, dzięki niej wydaje się, że auto jest mocniejsze niż w rzeczywistości. Zmienia biegi błyskawicznie, redukcje za pomocą stylowych łopatek - cudowne!
Giulia jest zwinna niczym zwierzę, brakuje możliwości wyłączenia ESP - czekaj może to i dobrze bo trudniej owinąć się o latarnię ;-) jakby emocje za bardzo poniosły.
Może nie jest to ideał piękna, ale jest bardzo ładna.
Chowasz się za słupkiem b, czasem czegoś nie widać - zwłaszcza z prawej, reszta - ok.
Pasy nie mają regulacji na wysokość. Ciężko mi się wsiada. Jak jedziesz na wstecznym to w infotainmencie wielu rzeczy nie możesz zrobić np. sterować klimatyzacją. Czyli duperele. Niestety audio gra raczej przeciętnie co wg. mnie nie jest duperelą.
W dłuższej trasie trudno mi znaleźć wygodną pozycję dla nóg i ogólnie gnaty trochę bolą.
Do 160 jest ok. Potem już szumi.
Pali w okolicach 9 - przy całej przyjemności z jazy to drobiazg ;-)
Nie interesuje mnie żaden prestiż, ani inne marketingowe banialuki. Co można mieć za te pieniądze? Wypasionego crossovera z silniczkiem od kosiarki ;-D Uważam, że bardzo dobrze wydałem te 124 tysiące.
No dobra, raz była choinka, ale zgasła samoistne. Przecież to Alfa ;-))
Nic mi nie spędza snu z powiek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 200KM 147kW [l/100km]

9,2