Ocena kierowcy - Alfa Romeo GTV II Coupe

Ress, 9 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo GTV II Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie kupuj alfy mówili. Tylko ładnie wyglądają. Tymczasem do zalet Alfy dokładam silnik. Świetna praca silnika i wytrzymałość!
Alfa jest moim pierwszym autem. Była to zdecydowanie ZŁA decyzja. Jeśli ktoś wcześniej jeździł mało dynamicznym hatch'em albo większym sedanem to jak najbardziej polecam jako kolejne auto (ale nie dla rodziny...)
Silnik pracuje idealnie, nie mam uwag.
Auto sztywne, każdy zakręt pokonywany bez problemów. To by było na tyle zalet. Z wad : -nieszczelny układ kierowniczy -kąt skrętu beznadziejny (parkowanie prostopadłe to męka)
Mam 180cm, jeśli mierzysz więcej to auto NIE jest dla Ciebie. Sam mam czasem problem stojąc pod światłami zobaczyć sygnalizację.
O dziwo jest miejsce dla 4 osób. 2 dorosłe osoby wejdą bez problemu. Do tyłu zazwyczaj wpadała mi jedna osoba dorosła (mogła się rozłożyć z tyłu) lub dwójka dzieci.
Silnik pracuje świetnie, więc miło posłuchać jak chodzi. Niestety wyciszenie kabiny, przez okna bez ramek jest tragiczne. Słychać świst wiatru bardziej niż w innych autach coupe (miałem okazję jeździć Astrą Coupe i Peugeotem 406 )
W mojej GTVce było ich trochę, większość wynikała ze złego użytkowania poprzedniego kierowcy (Nie szanował auta, wiele z tych drobnych usterek wyszło w okresie późniejszym.) Dodam jeszcze że cena części auta jest wysoka. Nowa uszczelka do drzwi kosztuje w granicach 300-400 zł! Oczywiście tylko jednej strony...
Pomimo tego że Alfy słyną z ciągłych usterek w moim aucie przez troche ponad rok użytkowania poważnej usterki nie miałem żadnej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW [l/100km]

8,7