Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Sedan

czapek mieczap@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 2.6 V6 150KM 110kW
Rok produkcji 1993
Audi 100 C4 Sedan 2.6 V6 150KM 110kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Przedewszystkim silnik, jednak widlasta jednostka ma swoje zalety. Jest bezawaryjna. Zresztą zgrzeszył bym gdybym źle powiedział o swojej "Niuni". Jak miałbym kupić drugi samochód to byłby z pewnością AUDI tylko nowszy model A6 lub A8
Może dał bym więcej ale co by powiedzieli właściciele A 6 czy innych.
Nie mam żadnego problemu, silnik pracuje jak przysłowiowa pszczółka, jak na nasze warunki ma jeszcze spory zapas mocy, którego nie ma gdzie wykorzystać, jednak przydaje się przy wyprzedzaniu.
Wszystkie biegi wchodzą idealnie, ledwo dotknie się dźwigni i sam wskakuje. Pracuje cichutko. Nie ma do czego się przyczepić.
Była by wyższa ocena ale z powodu stanu naszych dróg układ jezdny i zawieszenie dostaje po d....
Duży samochód to i dobra widoczność.
Nic ująć nic dodać, niemiecka limuzyna
Klimatronik sprawuje się bez zastrzeżeń. W ciągu kilku sekund temperatura na jaką mamy ochotę.
Samochód jak stodoła można tańczyć zarówno z przodu jak i z tyłu.
Cicho jak w muzeum, oczywiście przy zamkniętych oknach. Słychać tylko nadmuch.
Nie wiem jak inni na to patrzą ale ja jestem zadowolony. Mam ciężką nogę i nigdy nie starałem się jeździć oszczędnie. Przy silniku 2,6 V6 i LPG sekwencja pali 12l/100km bez utraty mocy. Nigdy mnie nie kusiło aby kontrolować spalanie, gdybym chciał oszczędzać kupił bym Polo lub coś tego rodzaju. Przeglądy i naprawy jeszcze w miarę ale nie w autoryzowanym serwisie, tam trzeba słono płacić. Wymieniają wszystko co uznają za niesprawne i nie zostawiają suchej nitki.
Teraz takie samochody można kupić za przysłowiowe grosze ale w dobrym stanie to perełki a będą cieszyć jeszcze długie lata
Odpukać ale tylko drobne usterki eksploatacyjne.
Żadnych poważnych napraw, oprócz jak wcześniej wspomniałem tych eksploatacyjnych czyli końcówki, klocki i tarcze, poduszki pod amortyzatory itp. Wiadomo, że żywotność tych części zależy od stanu dróg i od producenta części.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 150KM 110kW [l/100km]

11,0