Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Sedan

marc, 13 lat temu
Silnik 2.6 V6 150KM 110kW
Rok produkcji 1992
Audi 100 C4 Sedan 2.6 V6 150KM 110kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : To jest naprawdę super samochód, karoseria , zawieszenie i silnik są stworzone na nasze \"polskie\" drogi.
Inne : listwy w drzwiach (zamienniki -kpl-ok 120zł)
Super autko, kupując myślałem że będzie tak solidne jak 80, ale jest dużo lepsze, podgrzewane fotele, klimatronik itp, co prawda moje sceniki miały więcej bajerów, ale ich elektronika mnie rozwalała,cieszę się jak dzieciak ile razy spojrzę na to auto, a i nie jestem jakimś fascynatem marki Audi, po prostu stwierdzam co jest dla mnie lepsze, po co przepłacać, \"audi to jest audi\"
nie słychać go, muszę ściszyć radio,aby go usłyszeć
w chwili zakupu, było za mało oleju w skrzyni(automat) co w efekcie przekładało się czasami na lekkie przeciąganie na jedynce, po uzupełnieniu , przekłada jak nowa, nigdy wcześniej nie jeździłem automatem, ale chyba nie przesiądę się na manuala
prowadzi się jak po szynach, wcześniej jeździłem 80-tką i dwoma scenicami, ale to nie to samo, jest super
jest ok., przy parkowaniu pomagają elektryczne lusterka, pójdzie po każdym krawężniku, jest pierwszym autem odpornym na moją żonę
wszystko w zasięgu dłoni, naprawdę ok.
klimatronik świetnie działa, nabicie klimy to tylko 100zł, dobrym rozwiązaniem jest nadmuch na przednią szybę
Nasza rodzina (5osób) podróżuje komfortowo, jest dużo miejsca, może poprzedni scenik II mógł konkurować pod względem wyprofilowanych foteli, ale całą resztą audi go bije na łeb, mimo że 10 lat starsze
przy 130 słychać tylko szum za oknami, i spokojnie można rozmawiać, mruczenie silnika słychać tak powyżej 3,5 tys/obrotów, jest dużo ciszej niż w poprzednim sceniku II 2.0 z 2004r, wcześniej przez 8 lat jeździłem audi80, [po sprzedaży zmieniłem 4 samochody (fiat punto, skoda octavia,scenik I, scenik II)i wróciłem do Audi i znowu jest super mimo , że stare auto, ale cieszę się z niego
jak tylko sprowadziłem, ze Szwajcarii to założyłem instalację sekwencyjną LPG (koszt 2,5 tys), na benzynie paliła 10/trasa, 12/miasto, na LPG pali 12,5/trasa, 14,5/miasto, od razu zakładałem spalanie na poziomie 15l LPG, ale ani razu nie spaliła 15l, uważam że spalanie jest przyzwoite,a jazda sprawia frajdę
Sprowadzenie z instalacją LPG to koszt 12 tys., można coś kupić dużo młodszego ale niekoniecznie lepszego(sam to przerabiałem) 80-tkę jak sprzedawałem miała 17-lat, wydawało mi się że stara i trzeba wymienić, znajoma jeździ już 2,5 roku i nic nie dokłada,i śmieje się że następne audi też odkupi, tak że nie trzeba się bać Audi po 15-stce, oczywiście jeżeli nie jest przekręcona 2 razy i bita
Przez rok nic nie dokładałem, autko ma pewny przebieg, było regularnie serwisowane(1/rok-przegląd)i myślę że do 25 latek powinna śmigać, bo nie zamierzam się rozczulać nad listwami w drzwiach , które w każdym C4 są słabym punktem, myślę, że za 12 tys(może i dużo za 17 letnie auto razem z kosztami instalacji LPG), ale mam solidny pojazd na nasze drogi
brak usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 150KM 110kW [l/100km]