Ocena kierowcy - Audi 100 C4 Sedan

Darek, 17 lat temu
Silnik 2.5 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Audi 100 C4 Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Polecam to auto wszystkim, którym zależy na solidnym, niezawodnym aucie, które mimo upływu czasu wciąż cieszy się prestiżem. Audi nie jest drogie w utrzymaniu przy cenach rynkowych porównywalnych z modelem b4. Komfortu nawet nie ma co porównywać. Zdecydowanie wypada też lepiej w konfrontacji z modelem c5 głównie ze względu na konstrukcje zawieszenia. Ktoś mądrze powiedział, że solidne auta przestali produkować w okolicach 1995 roku i coś w tym jest...
Wspaniały pięcio cylindrowy silnik diesla. Oczywiście jest to motor wysokoprężny i kultura pracy nie dorównuje silnikom benzynowym w szczególności v6. Jednak zdecydowanie bije na głowę modele 1.9 tdi. Bardzo miły dla ucha (jak na diesla;)
W moim Audi skrzynia chodzi dobrze, ale bez rewelacji. Myślę, że biegi które wchodzą z pewnym skokiem i oporem to też kwestia przebiegu, ale mimo to skrzynia pracuje pewnie.
Miałem już w swoim krótkim życiu kilka aut i układ jezdny modelu c4 robi na mnie spore wrażenie. Jest to dokonałe połączenie komfortu z elementami sportu przy pewnym pokonywaniu zakrętów. Mimo tego, że auto jak na swoją klasę nie jest super komfortowe to pozytywnie wpływa to na bezpieczeństwo podczas szybkiej jazdy.
W związku z dość sporymi gabarytami auta manewrowanie nim bywa kłopotliwe, ale to wszystko kwestia przyzwyczajenia.
Wszystko jest tam gdzie powinno być.
Rewelacyjny climatronic, jednak dość długi czas nagrzewania kabiny zimą. Ale jest to diesel, a wysoka sprawność silnika powoduje takie niedogodności zimowe.
Jak na tę klasę auta jest OK. Małe zastrzeżenia można mieć do miejsca na przednim fotelu pasażera. Z tyłu jest chyba lepszy komfort. Proszę pamiętać, że wymagania w tym segmencie aut powinny być duże. Stanowisko pracy kierowcy to marzenie, które spełnia się np. w czasie 1,5 tyś km podróży.
Doskonałe wyciszenie kabiny. Zastosowana w moim aucie skrzynia 6 stopniowa sprawia, że przy prędkościach około 150 km/h w środku panuję cisza. Dieslowski gang odczuwalny tylko na biegu jałowym.
Jak na gabaryty auta nie można narzekać. Oczywiście dzisiejze limuzyny są dużo mocniejsze i trochę ekonomiczniejsze. Ale 15 lat od premiery modelu ma swoje prawa.
Zadbane Audi jest warte wydania każdej złotówki. Zdecydowanie odradzam kupno modelu zajeżdżonego po "okazyjnej cenie." Jeśli nie stać Cię na zadbany egzemplarz bądź utrzymanie Audi (trochę droższe niż przeciętne auta) lepiej poszukaj innej marki.
Jest OK. Zazwyczaj wymiana części eksploatacyjnych. Czasem wariuje trochę mechanizm wycieraczek. Klasycznie korodujace i odklejające się listwy dolne drzwi.
Dotychczas przejechałem około 40 tys km i nie mam żadnych zastrzeżeń.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 115KM 85kW [l/100km]

7,3