Ocena kierowcy - Audi 5000 C3

Krzysztof woj. podkarpackie kk1209@interia.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1987
Audi 5000 C3 2.2 132KM 97kW 1983-1991 - Oceń swoje auto
Biorąc pod uwagę wiek i to, że auto jest przeważnie eksploatowane ciągle na krótkich odcinkach w ruchu miejskim a stoi pod chmurką to rewelacyjna niezawodność.
5-cyl silnik audi to jeden z lepszych, z jakimi miałem do czynienia. Równa i cicha praca jak w 6-cio cyl., duża elastyczność, szybko wchodzi na obroty.
Oceniam 500 czyli skrzynia automatyczna. Trochę starego typu, lekko zrywa przy zmianach ale bezawaryjna i poza wymianą oleju co ok 30 - 40 tyś km bezobsługowa.
Wygodne i dobrze dające sobie radę z naszymi drogami zawieszenie ale trochę za miękie i na naszych dziurach lecą silentbloki i końcówki. Hamulce bardzo dobre.
Super wygodne i "przyjazne" kierowcy auto. Mam prawko ponad 30 lat, miałem i jeżdziłem wieloma samochodami ale jak 14 lat temu kupiłem pierwsze Audi to nie chcę innego. To 5000 to moje trzecie.
Klimatronik i wszystko jasne.
Sporo miejsca a bagażnik mimo butli na LPB olbrzymi.
Trochę skrzypią plastiki ale w końcu auto ma 17 lat.
Rekordzistą ekonomiki to ono nie jest, ale przy tej pojemności i masie plus automat i klima to całkiem nie źle. Poza tym tania instalacja gazowa daje spalanie lato od 10l trasa do 13l miasto a zimą 11-12 trasa i 15 miasto. Częsci w umiarkowanej cenie i nie tak często potrzebne ( pod warunkiem, że nie stosuje się najtańszego chłamu - lepiej kupić coś lepszego no i droższego ale oczywiście nie w serwisie)
Moim zdaniem to najlepsza propozycja wśród aut 15 - 20 letnich. Za 3 - 5 tyś zł plus ew. 1,5 tyś za instalację LPG masz wygodną, pakowną, bezpieczną, niezawodną furę niezbyt drogę w eksploatacji, taką co to i do kościoła pojedziesz i materiały na budowę domu zwiieziesz.
Najczęściej siadają mi klamki, elektryczna sterowanie szyb, zawieszenie i szczelność wydechu.
Łożyska w kołach, wycieki z przekładni i pompy wspomagania, problemy z chłodzeniem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 132KM 97kW [l/100km]

11,0