Ocena kierowcy - Audi 90 B3

Silnik 2.3 E 20V 170KM 125kW
Rok produkcji 1991
Audi 90 B3 2.3 E 20V 170KM 125kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Inne
miałem już ok 17 aut jak do tej pory w tym bmw, mercedes, honda, vw i to jest mój LIDER głównie dzięki silnikowi i skrzyni
bandyta po prostu, świetna elastyczność, ma swoje humory,bardzo upierdliwy układ zapłonowy, drogie części, i przede wszystkim trudno dostępne, jednakże pomruk, oraz osiągi rekompensują, niby stare auto ale nowsze autka często musiały się nieźle napocić, żeby dać mu radę :)
jak to w audi precyzyjna, w moim modelu rewelacyjna 3 do 170 ciągnęła, niestety zabiłem ją przez swoją głupotę :(, bardzo trudno dostępna na rynku wtórnym, wręcz biały kruk
kleiła się pięknie
jak w każdej 80/90
norma
padła mi klima, ogrzewanie ok, o dziwo w tej mi działało sprawnie, teraz jeżdżę zwykłą 80 i szlak mnie już trafia :/
no szału nie ma dla 4 może być jednak trasa ponad 800km dawała się już pasażerom
takie jak powinno być jeżeli chodzi o silnik przy 240 km/h szum był już głośny nawet bardzo
powiem tak śmigałem nią po Hiszpanii średnia ok 9, przy mocno przeładowanym aucie na autostradzie jeżeli nie otwierałem większej przepustnicy zrobiłem 7.5 przy prędkościach w przedziale 140-170 wynik wiarygodny sprawdzałem na odcinku 500km :) po pierwszym tankowaniu w Polsce 12 niezależnie oo stylu jazdy i nic niżej, i jeszcze gdyby tego było mało coś się popsuło
własnie przeglądałem ogłoszenia i jest masakra, w Polsce godne zainteresowania jedno za 9 tyś i bez pełnego wyposażenia, za granicą ceny z kosmosu i też szału nie ma, pluje sobie w twarz,że sprzedałem jednak wtedy nie miałem wyboru
jeździłem krótko, ale miałem w tym samym czasie 20v quattro zagazowaną z przebiegiem w granicach 500tyś, po poważnych dzwonach muszę powiedzieć, że byłem pod wrażeniem praktycznie nic, miałem wcześniej calibrę i tam poza silnikiem który tez był wyśmienity, oraz zawieszeniem wszystko szwankowało
tak jak wyżej jak dostała polskiej PB dostała szału, paliła średnio 3 l więcej straciła trochę mocy, na jałowym często gasła, załamałem się po prostu, i wszystko stało się od momentu gdy pierwszy raz zatankowałem krajowe paliwo, i to na <> stacji paliw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 E 20V 170KM 125kW [l/100km]

10,9