Ocena kierowcy - Audi A1 I Hatchback 3d

kris, 9 lat temu
Silnik 1.6 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2011
Audi A1 I Hatchback 3d 1.6 TDI 90KM 66kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : po prostu jest dobry prowadzenie precyzyjne, wyposażenie jak z audi a6 nagłośnienie bose niczego mi w nim nie brakuje to prawda mam pełną opcję i nigdy nie powiem ze mogłby mieć.. moja wersja to ma myślę że jeżdzenie nim nigdy mi się nie znudzi .bezcenne
posiadam wersię competition package dodatki sprawiają że wygląda sportowo dlatego mi facetowi jeździ i siedzi się w nim super do tego nikt nie powie że masz babskie auto jak to jest czasem w przypadku gdyby zobaczyli Cię za kółkiem jego konkuręta czyli Mini.Esteta znajdzie na zewnątrz i w środku wiele smaczków stylistycznych z aut wyższych klas. Dla wielu kobiet mojej mojej również jest po prostu śliczny i lubią nim jeździć .Dzięki temu dość łatwo podjąć decyzję o jego zakupie jeśli oczywiście ma być to wspólne auto.a wierzcie mi nie jest to wbrew pozorom łatwe w większości przypadków auto króre podoba się kobiecie nie jest dla nas facetów do zaakceptowania do tego jeśli ma to być automat nie ma zbyt wiele opcji dla mnie ten jest idealny.
klekott słychać tylko na wolnych obrotach potem jest ok w porównaniu do innych małych aut z silnikiem diesela 90KM było trochę mało do zwykłej jazdy wystarczał lecz jeśli chciałyś wyprzedzić przy 80kmh było słabo dlatego wsadziłem renomowany power box teraz ma 130KM i jest naprawdę dobrze a wyprzedzanie tira stało się przyjemnością
7-biegowy stronic jest super gładko zmienia biegi i jest naprawdę intuicyjny rzadko się myli niestety zauważasz te drobne zająknięcia pewnie dlatego ze przyzwyczaił Cię już że przez 95% czasu jest idealny choć przed power boxem zbyt często zmieniał biegi jak dla mnie .Oczywiście moja kobieta nie widzi tego dla niej jest cały czas idealna.
No jest precyzyjny co tu dużo mówić ,wspomaganie nie za mocne daje poczucie kontroli jak przesiadam się do innych aut wydaje mi się że koła są w powietrzu i nie czuje się dobrze za ich kierownicą.auto nie myszkuje jest dość twarde ale nie bez przesady na kołach235/40/17 jest naprawdę ok oczywiscie nie jest to limuzyna ale odleglości typu 800km za jednym razem nie męczy bardziej niż w cklasie
do przodu bez problemu mam wersję 3 drzwiową więc słupki boczne daleko na boki również jest ok .myślę że do tyłu też widać nawet mając orginalne ciemne szyby .jeśli masz czujniki to w ogóle nie ma o czy mówić
kierownica multi funkcyjna i kilka pokręteł wszystko na swoim miejscu każdy znajdzie w 5 sekund żądaną funkcję nawet w trakcie jazdy
mam świetnie wyglądający klinatronic latem działa dobrze i dokładnie choć według mnie w zimie po osiągnięciu żądanej temperatury ustawia nadmuch na zbyt niską temperaturę i zwiększa prędkość obrotową nadmuchu co jest trochę odczuwalne dzieje się tak po około 15km plusem jest to że powiedzmy przy -5 auto potrzebuje 10km by osiągnąć temp.90st to ciepłe powietrze leci już po 3 km jazdy i temp.silnika około 50 st
powiem tak mam 180cm i jest ok wpadam w kubełkowe fotele i dobrze się siedzi jak w sportowym aucie .mając automat łatwo znaleść idealną pozycję za kółkiem auto oczywiście jest trochę ciasne i nigdy nie będzie a6 ale każdy kto wsiada po raz pierwszy jest zdziwiony bo na zewnątrz wygląda na mniejszy.siedzi się w nim jak w a3 tylko tunel środkowy jest trochę węższy.z tyłu powiem tak auto ma tylko dwa oddzielne fotele z miejscem na napoje i dobrze bo przez to jest więcej miejsca.testem przed zakupem było to czy ustalając idealną pozycję za kółkiem będę w ogóle wsiąść za siebie w mini nie było szans nawet ustawiając fotel z przodu tak że kierownica jest 15cm od głowy w audi siadam bez problemu i jest ok mógłbym tak za sobą jechać ze 100km potem bym narzekał bo oparcie jest dość pionowo a miejsca na ruch nongami jest prawie nie możliwy chć i tak siedzi mi się lepiej niż w bmw1 pewnie przez tunel środkowy wbijający się w piszczel. miejsca nad głową jest na styk tylne fotele są dla ludzi poniżej tego wzrostu.Jeśli za kierownicą jest moja kobieta mogę za nią siedzieć o wiele dłużej miejsca jest o wiele więcej choć nadal klaustrofobicznie
szum kół słychać choć to wszystko zależy od opon orginalne bridgestone są beznadziejne szumią jak zimówki poza tym auto nie trzeszczy no może poza panoramicznym dachem ale po okresowym smarowaniu problem znika. jadąc powiedzmy 120km nie słychać wiatru tak jak w polo czy peugeocie 207 jestem zadowolony
auto nie wiele pali poza tym wiąż na gwarancji przeglądy nie są drogie
auto kosztuje tyle co polo czy ibiza nie jest tak duże jak fabia ale ta jakość jest naprawdę super ostatnio na wakacjach dostałem nową fabie po prostu nie wierzyłem że to niby te same aua bo niby płyta podłogowa wspólna z polo ibizą i fabią jak dla mnie to przepaść nie dajcie sobie wmówić że to to samo precyzja prowadzenia są z klasy premium a tam jak w polonezie
jakiś czujnik ciśnienia na wydechu padł wymieniony na gwarancji
nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 90KM 66kW [l/100km]