Ocena kierowcy - Audi Q2 SUV

Silnik 1.0 30 TFSI 116KM 85kW
Rok produkcji 2019
Audi Q2 SUV 1.0 30 TFSI 116KM 85kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : mały ale żwawy
wcześniej jeździłem przez 7 lat audi A-3 z silnikiem 1,6 (102KM) w porównaniu z poprzednim Audi ten jest zwinniejszy, bardziej reaguje na przyspieszenie. jakość nie budzi zastrzeżeń co najważniejsze tych którzy twierdzą że silnik o mocy 116 KM to żart zapewniam że to nie żart auto jest zwinne, dobrze przyśpiesza więc najpierw polecam się takim silnikiem przejechać potem pisać ewentualne komentarze o odkurzaczach....
wcześniej jeździłem A-3 z silnikiem 1,6 (102KM) w porównaniu z poprzednim Audi ten jest zwinniejszy, bardziej reaguje na przyspieszenie. wcale nie jest tak że jest zamulony i potrzebny jest silnik 1,5 z mocą 150KM...no chyba że ktoś zawsze na światłach musi byc pierwszy w trasie i mieście bez problemów radzi sobie z innymi autami. Jazda do Monachium spalanie 6,5 l przy prędkości 140 km.
bez zarzutów, fajne i sprawne przełożenia.
układ wspaniale reaguje na polecenia kierowcy, rewelacyjnie trzyma się drogi wrażenie takie jak jechałoby się większym autem
nawet jeśli nie byłoby tylnych czujników szyba pozwala na dobry wgląd w teren za autem nie tak jak np. w Toyocie CHR.
Fotele jak zwykle w Audi ok na dłuższej trasie 800 km naprawdę super.
Z tyłu mogłoby być ciut więcej miejsca, dla ludzi do 175 cm nie ma problemu dla wyższych będą dotykać oparcia przednich siedzeń. Z przodu miejsca nie zabraknie nawet tym powyżej 185 cm.
na razie po przejechaniu 8,5 tys. km oprócz paliwa żadnych kosztów
za cenę 92 tys. zł bo tak kupiłem mógłbym mieć Tcrosa lub Aronę jeździłem na jazdach próbnych jednym i drugim Audi bije ich w każdej kwestii szczególnie wykończenia wnętrza. żadnych brutalnych patyków na desce rozdzielczej.
tylna klapa bagażnika raz na 100 zamknięć potrafi nie zaskoczyć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 30 TFSI 116KM 85kW [l/100km]

6,2