Ocena kierowcy - Chevrolet Alero

Błażej, 15 lat temu
Silnik 2.4 i 16V 152KM 112kW
Rok produkcji 2000
Chevrolet Alero 2.4 i 16V 152KM 112kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo cichy silnik.
Dokładnie to ja mam Oldsmobile Alero, ale to dokładnie to samo tylko robione na rynek amerykański. Jak widac z oceny poszczególnych kategorii, Nie sprawia żadnych problemów, a jedynie daje przyjemnośc z jazdy.
Bardzo cichy do 4000 obrotów. Przy 140 słycha tylko szum wiatru.
To tradycyjny amerykański 4-ro biegowy automat. Sprawdzona i niezawodna konstrukcja. Trzeba tylko pamięta o zmianach oleju.
Na oryginalnych balonikach, miękki i reaguje ospale na polecenia kierownicy. Po zmianie na 225/45R17 staje się precyzyjny i bardzo pewny w prowadzeniu, Aż dziwne jak na amerykański samochód.
Trochę słabo do tyłu, ale duże lusterka i spoiler na klapie pozwalają się zorientowac w sytuacji. Dla pewności zawsze można zainstalowac czujnik cofania.
Podstawowe elementy na swoim miejscu, ale niektóre elementy są do bani. Najbardziej mnie wkurza lampka sygnalizująca włączenie klimy, której w dzień po prostu nie widac.
Brak zastrzeżeń co do działania, ale przydałby się filtr kabinowy. (zwłaszcza jak ktoś jest alergikiem)
Posiadam wersję Coupe i dla czterech osub jest bardzo komfortowo. (niektórzy twierdzą nawet, że na tylnej kanapie jest wygodniej niż na fotelach z przodu)
Jak obroty spadną do 2-3 tyś praktycznie nic nie słychac. Wtedy miło słucha się niezłej klasy fabrycznego audio.
Mam raczej ciężką nogę, a mimo to spalanie określam na rozsądne jak na zestaw 2,4 + automat i sporych rozmiarów auto. Jakiś 1-1,5 litra więcej niż Vectra 2,5 z manualem.
Za taką kasę trudno znaleźc coś lepszego.
Generalnie nic się nie psuje. Sporadycznie jakiś drobiazg. Wymieniłem jedną końcówkę drążka kierowniczego, jedna poduszkę amortyzatora z tyłu i naprawiłem przewód klimatyzacji bo przekorodował.
Nic takiego nie mało miejsca.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V 152KM 112kW [l/100km]

10,8