Ocena kierowcy - Chevrolet Alero

Rok produkcji 1999
Chevrolet Alero 2.4 i 16V 152KM 112kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Ogólnie auto polecam i do miasta i na trasę.W miarę żwawe i szybkie i nie drogie w utrzymaniu.Wszyscy co mówią,że trzeba dużo płacić za podstawowe części eksploatacyjne są w dużym błędzie.No i mało "chodliwe"więc części z niego nie giną na parkingach.
Jak na razie od roku nic nie trzeba robić wszystko funkcjonuje prawidłowo
Wszystko ok jedyna sprawa to na trzecim biegu po osiągnięciu ok 3 tys.obr.silnik samoczynnie zmniejsza obr. do 2,5 tys.lecz auto nie zwalnia -taki jakiś dziwny nadbieg.Później oczywiście jest jeszcze czwórka .Ogólnie nie przeszkadza to w jeździe ale w innych automatach tego nie miałem.
Auto nie jest mistrzem szybkiej jazdy.Bardzo mocno odczuwa się wszelkie dziury w drodze i hałas zawieszenia na nierównościach.Na stacjach diagnostycznych niby wszystko ok bez luzów.
Utrudniona widoczność jadąc do tyłu i przednie słupki, za którymi można nie zauważyć samochodu.Osłony przeciwsłoneczne jak dla mnie przy wzroście 178,po otwarciu zasłaniają połowę przedniej szyby przez co muszę się schylać podczas jazdy
Włączniki świateł przeciwmgielnych są w bardzo złych miejscach łącznie z regulacją świateł,brak kontrolki włączenia przednich przeciwmgielnych i klimy jedynie diody których nie widać poza tym ok
Szum wiatru już przy 90km/h ale może to jakaś uszczelka
LPG 12 l/100 km niezależnie od lekkiej i średniej nogi w cyklu mieszanym.Ciężkiej raczej nie mam.
Tuleje stabilizatora tylnego.Jak coś dudni z tyłu to prawie na pewno to.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V 152KM 112kW [l/100km]