Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T200 Hatchback

Krzysiek, 9 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2004
Chevrolet Aveo T200 Hatchback 1.4 i 83KM 61kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Jest bardzo dużo miejsca w kabinie pasażerskiej.
Układ elektryczny : Nie gasną światła mijania do zgaszeniu silnika, nie zawsze zadziała centralny zamek z pilota.
Przeniesienie napędu : Problem z biegiem wstecznym
Samochód pierwszy raz zobaczyłem jak już mi go przywieźli pod dom po zakupie. Wiec tak trochę zostałem nim uszczęśliwiony. Pierwsze wrażenie- ogromny silnik i kabina pasażerska, bardzo dużo miejsca na miejscu kierowcy. Drugi raz bym go nie kupił ale tylko dlatego że jezdze sam i po mieście a ten samochód jest za duży- a kupiłem go dlatego że znam poprzedniego właściciela i cena była na poziomie SC
Najmocniejszy silnik ze wszystkich dotychczasowych samochodów. Samochód potrafi się zebrać chociaż rewelacje nie ma.
Są problemy ze wstecznym i trójką.
Dla mnie za duża przednia maska i małe lusterka ( w porównaniu do doblo i kangoo ). Duża przednia szyba.
W porównaniu z poprzednimi samochodami jest bardzo dobrze. Samochód nagrzewa się po przejechaniu 5 kilometrów.
Porównywałem z lanosem rodziców- wypada lepiej, z grande punto- również wypada lepiej. Bardzo dużo miejska na przednich fotelach oraz dla dwóch pasażerów z tyłu, pasażerowie mogą spokojnie mieć 2 metry.
Znacznie ciszej niż w CC 700. Na trasie silnik jest słyszalny ale nie przeszkadza, "na światłach" musze patrzeć na obrotomierz czy mi silnik nie zgasł.
Części w miarę tanie- daewoo. Ale jest kłopot z kupnem do chevroleta, zawsze mówię- "Poproszę do Daewoo Kalos". Jak już wielu napisało- duże spalanie paliwa.
Wszystko zależy w jakiej cenie i stanie udało się kupić samochód. Ja kupiłem za 60% ceny rynkowej z potwierdzeniem napraw na 3000 w ostatnim roku.
Poza oświetleniem tablicy które raz świeci raz nie, brakiem sygnalizacji zostawienia włączonych świateł, nie zapiętych pasów, nie działającym alarmem i nie gasnącymi światłami po wyłączeniu silnika jest wszystko OK. Małe i wkurzające rzeczy ale nie przeszkadzają w jeździe.
W ciągu 12 miesięcy wymieniłem olej z filtrem i naprawiłem progi. Poza tym żadnych jeszcze napraw.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]

Chevrolet Aveo T200 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu