Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T200 Hatchback

CyBuL, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2005
Chevrolet Aveo T200 Hatchback 1.4 i 83KM 61kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony z zakupu. Jak napisałem wyżej jestem nastawiony pozytywnie. Samochodu nie kupuje sie, żeby ktoś podziwiał znaczek na masce tylko dla siebie. Ładny nowoczesny design, trzy letnia gwarancja mechaniczna, sześcioletnia perforacyjna. Dobrze rozwinięta sieć servisowa i trzy letni assistance. Niezłe wyposażenie. Nie podoba mi się tylko, że nie mogłem zamówić silnika 1.416V z uboższym wypsoażeniem. Przez co cena jest za wysoka. Musiałem zadowolić sie 8V.
Poprzednio miałem Lanosa 1.6 16V a teraz niestety 8V. Bardzo powoli wkręca sie na obroty jest przy tym głośny.
Chyba pamieta czasy Daewoo. Niezawodna ale czasem sa trudności z w wrzuceniem biegów. W instrukcji jest napisane, że nie wymienia się oleju w skrzyni za wyjątkiem silnika 1.2. Proponuje jednak wymienić na pełen syntetyk. Problemy ze skrzynia ustępują. Zrobiłem tak w lanosie i pomogło.
Jestem pozytywnie zaskoczony. Super. Pożeacz zakrętów to to nie jest ale jest niezłe.
Oprócz bocznych słupków, nie mam zastrzeżeń. Co do tylnych zagłówków, to są w każdym samochodzie więc się nie czepiam.
Dużo lepiej niż w np. w Fabii, siedzi się wysoko prawie jak w miniwanie, regulowana kierownica i wysokość fotela. Wygodna pozycja za kierownicą. Czytelne wskażniki i łatwo dostępne pokrętła i przełączniki. Wszystko jest na miejscu.
Fajny pomysł z wentylacja na tylne fotele. Niby nic a cieszy. Dzięki temu nie parują szyby tylne boczne i tylna. Dmuchawa w miarę cicha.
Z przodu jest dużo miejsca, z tyłu irytuje bezsensowny uchwyt na napoje pomiędzy fotelami. Oprócz tego, przeszkadza w zajmowaniu miejsca.
Oj nie spisali się panowie. Po prostu jest głośny. Do 120 km/h da się wytrzymac później jest nieco gorzej. Nie ma nawet maty wygłuszającej na masce a właściwie pod maską. Nawet Polonezy ją mają. Warto zainwetować około 200zł i zamówić u dilera.
Jak się sowiedziałem podobno to silnik z Opla i nie był montowany w Daewoo. Jak dla mnie jest podobny do 15 86km 8V montowana w lanosie. Jeżeli chodzi o spalanie to jak się go nie kręci powyżej 3 tys to potrafi w mieście spalić niecałe 8l/100km ja mam ciężką nogę w mieście okolo 10l/100. Poza miastem nie testowałem.
Ładny i zgrabny, niezły silnik i wyposażenie. Dużo radości za małe pieniądze. Rozważałem zakup Skody Fabii ale za takie same pieniądze można jezdzić 3 cylindrową kosiarką. Jakość plastików i ich spasowanie mogło by być troszkę lepsze. Niezła jakość za rozsądną cenę.
Za mały przebieg, żeby powiedzieć.
Na razie nic się nie popsuło. Jest to produkt Daewoo może troszkę zmieniony przez Chevroleta. Podejrzewam, że będzie tak jak z lanosem. Wszyscy moi znajomi narzekali, że koreańskie g.... . dopóki się nim nie przejechali. Przez 6 lat eksploatacji i ciężkiego traktowania, nie robiłem nic oprócz czynności okresowych. Nigdy mnie nie zawiódł. Więc na pewno będzie tak i z Aveo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]

6,8