Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T250 Hatchback 5d

benny86, 13 lat temu
Silnik 1.2 DOHC 84KM 62kW
Rok produkcji 2009
Chevrolet Aveo T250 Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie sądziłem, że tak mały silnik może być aż tak dynamiczny, spalając przy tym niewiele paliwa
Obecnie do kupienia za 34 tysiące z takim wyposażeniem jak : manualna klima, 4 poduszki powietrzne, elektryczne szyby z tyłu, abs, świetny system audio (radio zabudowane w kokpicie) - jak dla mnie bezkonkurencyjne. Przy kupnie brałem pod uwagę jeszcze Thalię 1.2 16v ale zniechęcił mnie mułowaty silnik oraz Dacię Sandero/Logan 1.4 - tutaj nie mogłem zaakceptować wyglądu wnętrza
Świetny motor - oszczędny, dynamiczny, jak trzeba to po zaśnieżonym asfalcie na 4ce 45km/h pojedzie. Rozrząd na łańcuchu - wymiana po 10latach/250 tys. km to też spory plus
Biegi wchodzą bez problemu, lewarek nie trzęsie się na postoju. Do ideału brakuje krótszych skoków między poszczególnymi przełożeniami ale to już w ramach czepiania się:)
Fajnie trzyma się drogi, abs interweniuje wtedy kiedy trzeba, fabryczne letnie opony continentala są świetne
We wszystkich kierunkach świetna widoczność. Na pochwałę zasługują duże lusterka boczne - na szczęście praktyczność i bezpieczeństwo zwyciężyły nad pseudo-stylistycznymi zabiegami
Wszystko jest tam, gdzie człowiek tego intuicyjnie szuka, zero niespodzianek. Regulowana kierownica pozwala dopasować pozycję do kierowców o różnym wzroście
Po 1,5km w zimie we wnętrzu cieplutko jak przy kominku w góralskiej chacie, klimatyzacja w letnie upały świetnie wydajna. Kratki nawiewów można kierować w różne strony, zamykać itp - świetna sprawa
Przy wzroście 1,87 metra miejsca mam pod dostatkiem, czy to na wysokości kolan, ramion czy też nad głową. Nawet siedząc w grubej,zimowej kurtce nie jest mi ciasno, a do chudzielców się nie zaliczam:)
Cichy, przyjemny pomruk silnika, po przekroczeniu4 tys obrotów/minutę jest głośno ale taki już urok aut z segmentu B. Na trasie, przy 5 biegu i 4 tys obr/minutę jedziemy 140km/h
Silnik ekonomiczny, przeglądy niedrogie i zero awarii - to musi skutkować maxymalną oceną. Koszt przeglądu i zmiany opon sezonowej to jedyne rachunki poniesione w serwisie:)
Jeśli po przeczytaniu powyższych masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości drogi Czytelniku, to chyba jesteś wyjątkowo opornym osobnikiem. Ze swojej strony powiem tylko tyle że za ok 2 lata planuję kupno drugiego auta i z całą pewnością będzie to chevrolet:)
Kompletnie bezawaryjny samochód... Chciałbym się do zcegos przyczepić ale nie ma do czego:)
Zero awarii, 100 % zadowolenia...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 84KM 62kW [l/100km]

5,8