Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T250 Sedan

PanJan, 13 lat temu
Silnik 1.2 DOHC 84KM 62kW
Rok produkcji 2010
Chevrolet Aveo T250 Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Polecam to auto. Naprawdę dobrze się sprawuje. Nic się nie dzieje.
To tylko 1,2 więc nie ma czego wymagać. Pracuje bardzo fajnie. Można nawet pośmigać po przekroczeniu 4000 obr. Niestety silnik mocno słychać wewnątrz po przekroczeniu 110 km/h.
Pracuje normalnie. Biegi trochę długie przy przyśpieszaniu, ale git jest.
Na początku sprawia wrażenie, że przewróci się na zakręcie, ale z czasem to mija. Dobrze trzyma się drogi, ładnie tłumi wyboje.
Fajni się siedzi, bo dość wysoko. Mam 190 cm wzrostu i widoczność jest doskonała. Trochę kłopotów mogą mieć osoby niskie-nie będzie widać przodu. Dość szeroki są słupki przednie i dwa razy bym już wymusił, gdyby nie wrzaski pasażerów.
Jeśli chodzi o wnętrze-to nic nie można powiedzieć. Kieszenie boczne, standardowy schowek i popielniczka, u mnie też jako schowek. Niestety nic więcej-schowków nie ma.
Bardo dobra, normalna.
Z przodu jest dużo miejsca. Deska jest dosyć wysoko i nogi się doskonale pod nią chowają. Z tyłu normalnie, to nie limuzyna, ale da się wysiedzieć.
Tutaj dałem 3, ale mogło by być i 2. Często mam wrażenie że są pootwierane okna. Przy prędkości 110 km/h silnik słychać doskonale, a przyśpieszając jest wrażenie że wydmuchało uszczelki w drzwiach.
Dość dobrze. Po roku jazdy i ok 40 tankowaniach Pb95 wyszło mi 6,38 l/100km. Myślę że nawet dobrze. Zobaczymy jak wyjdzie na gazie. Założenie instalacji gazowej w serwisie kosztuje 4700 zł. Mam nadzieję, że zwróci mi się to w 2 lata.
Myślę, że warto je kupić. Nowe kosztuje niecałe 40000 zł. Jakość jest dość dobra. Wszystko w plastiku, ale całkiem przyjemnym i estetycznym. Blach jest troszeczkę za cienka, bo sprawia wrażenie papieru- i bardzo niskie oceny w testach zderzeniowych.
Jak do tej pory ocena 5. Nic się nie dzieje.
Jak do tej pory ocena 5. Nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 84KM 62kW [l/100km]

6,6