Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T250 Sedan

PatryqM393, 11 lat temu
Silnik 1.2 DOHC 84KM 62kW
Rok produkcji 2010
Chevrolet Aveo T250 Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Ogólnie samochód ten jest kiepski. Nie ja kupowałem to auto, ale mogę powiedzieć jedno. Jeśli ktoś mówi, że to dobre auto, to albo jest nienormalny, albo po prostu nie jechał nigdy \"prawdziwym autem\" i nie wie co to prawdziwa przyjemność z jazdy i wygoda podróżowania. Np. ktoś kto przesiada się z Fiata 126p na Aveo.
Bardzo słaba elastyczność silnika. Nie dość, że ma zaledwie 114Nm, a to mało jak na 84KM, to jeszcze osiąga ten moment przy 4,2tys. obrotów. Jeśli już ktoś wkręci się na te obroty, to usłyszy bardzo nieprzyjemny dźwięk silnika i bardzo głośny. Przy prędkości 140km/h wyje i ma już 4tys. obrotów. W dodatku przy niskich obrotach lekko przerywa silnik przez co czuć szarpanie.
Skrzynia ujdzie, ale zbyt długie przełożenia nie ułatwiają zmiany biegów. Dał bym dobrą opinię, ale prawda jest taka, że konkurencja oferuje znacznie lepsze skrzynie.
Układ jezdny jest po prostu przeciętny, ale zawieszenie tylne fatalne, bo jechałem mniejszymi autami które lepiej tłumiły dziury.
Jak na auto kompaktowe nie jest to rewelacja. Może w hatchback`u lepiej to wygląda.
Przeciętna ergonomia, ale jakość materiałów użytych do wykonania wnętrza fatalna, a elementy są bardzo źle spasowane. Najgorzej wykonane wnętrze samochodu jakie kiedykolwiek widziałem.
Przestrzeni jest bardzo mało jak na sedana. Bardzo niskie osoby nie powinny mieć dużych zastrzeżeń, ale jeżeli mamy 185cm wzrostu i chcemy wygodnie usiąść za kierownicą, to nawet najmniejsza osoba nie usiądzie za fotelem kierowcy. Miejsce pasażera też nie zachwyca, bo według mnie mogli by zrobić więcej miejsca na nogi. Dodam, że na tylnej kanapie przestrzeń nad głową ogranicza dach, a będąc wysoką osobą łatwo zahaczyć głową o nawet o \"rączkę\" zamontowaną w podsufitce nad drzwiami. Ogólnie to siedzi się stosunkowo wysoko i nie jest to wygodne.
Złe wyciszenie jak na auto tej klasy, a jechałem innymi. Powiem tak - wyciszenie takie samo jak w VW lupo czyli auta najmniejszego segmentu.
Auto spali 6 litrów na setke, ale to nie diesel, bo jak jedzie się dynamiczniej lub na autostradzie przy prędkości 160km/h to nie można liczyć na średnie spalanie poniżej 7 litrów. Części do tego auta są tanie.
Wiem, że za tą cene nie można kupić auta tej wielkości z takim wyposażeniowcze, ale to auto jest tak cholernie tandetne, że nie opłaca się go kupować. I co najgorsze... auto traci tak bardzo na wartości, że przy sprzedaży będziemy sobie pluć w brodę, że wgl przyszło nam do głowy powiedzieć, że to auto się opłaca.
Auto należy do dość niezawodnych i to miłe zaskoczenie jak na tak tandetne auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 84KM 62kW [l/100km]

6,8