Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T250 Sedan

MarMa, 14 lat temu
Silnik 1.2 i 72KM 53kW
Rok produkcji 2006
Chevrolet Aveo T250 Sedan 1.2 i 72KM 53kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dosyć przestronne wnętrze,duży bagażnik.
Przeniesienie napędu : Chyba za słaby silnik do ciężkiego auta może powodować kłopoty ze sprzęgłem.
Silnik : Za słaby do ostrzejszej jazdy
Zawieszenie : Trochę za głośne ale na polskich drogach narazie bez awari.
Narazie ocena 4 ale za rok może się zmienić w dół.
W mieście spisuje się dobrze gorzej na trasie daje o sobie znać mała moc np.podczas wyprzedzania.Podczas spokojnej jazdy na 5 biegu pracuje cicho.Potrzebuje dużych obrotów podczas jazdy w górach.Spala trchę więcej niż podaje producent.
Trochę za głośna na wyższych obrotach.Czasami lekkie zgrzyty przy zmianie biegów szczególnie na 2.Po 40 tys.pojawił się metaliczny \"pisk\"podczas ruszania podobno zaczyna się palić sprzęgło,trochę za szybko wdg.mnie.To jest moje 6 auto i nigdy coś takiego nie miało miejsca.
Przy 15\" felgach był problem z zakupem opon zimowych.Hamulce działają dobrze.Już po 40 tys.do wymiany łożyska z przodu-trochę za szybko.Reszta OK.
Dobra na wszystkie strony.Duże osłonięte lusterka zapewniają dobrą widoczność.
Brak sygnalizacji włączenia świateł mijania.Słabo podświetlone radio przy włączonych światłach nic nie widać.Reszta przełącznikó OK.Fotele są wygodne,dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów.Regulowana kierownica i fotel kierowcy spełniają swoje zadanie.
Dziła bez zastrzeżeń.Klimatyzacjaspisuje się dobrze,szczególnie w zimie dobrze odszrania szyby a w lato przyjemnie chłodzi.Ogólnie ten temat jest dobrze rozwiązany.
Patrz ergonomia.
Trochę za głośno przy prędkościach powyżej 110 km/h.Przy spokojnej jeżdzie można bez problemu słuchać radia.
Spala trochę więcej niż podaje producent.ednak w zimie po mieśce nie przekroczył 8,5 litra to jest chyba dobry wynik.Na trasie okoł 6 litrów nigdy mniej.Przeglądy w stacjach GM nie należą do najtańszych.Myślę że naprawy też i po okresie gwarancji naprawy trzeba będzie zlecać tańszym i dobrym warsztatom a takich nie brakuje.
W tej cenie raczej trudno wdg.mnie znależć inne dobre auto.Fiat w tej cenie proponuje samochody które \"zapracowały\"na złą opinię o jakości produktów tego koncernu.
Po trzech latach eksploatacji nie można się specjalnie do czegoś przyczepić.Samochód spisuje się dobrze Małe braki o których pisałem wyżej nie obniżają mojej dość dobrej oceny.
Po 40000 km nie dały znać o sobie,tylko to sprzęgło,ale to jest sprawa do weryfikacji jeszcze u innych mechaników.Reszta jest OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 72KM 53kW [l/100km]

Chevrolet Aveo T250 Sedan