Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T300 Hatchback 5d

mizi, 11 lat temu
Rok produkcji 2011
Chevrolet Aveo T300 Hatchback 5d 1.2 86KM 63kW od 2011 - Oceń swoje auto
auto bardzo fajne. wygląda inaczej ni wszystkie,dobrze się prowadzi i nie sprawia problemów.
silnik cichy, pali mi po Warszawie około 7-7,5litra to uważam jak na miasto to normalnie.W zimę odpala bez problemów.
Skrzynia normalna.bez fajerwerków. ważne że nie haczy przy zmianie biegów.
Ciche zawieszenie fajnie tłumi nierówności.nic nie dobija.trzyma się drogi poprawnie. Jeździłem wcześniej skodą to strasznie tłukło dobijało.
widoczność doskonała. duże lusterka zewnętrzne, fotel regulowany na wysokość pozwala mi sie doposować. do tyłu też ok.
dużo schowków, i miejsca dla pasażerów. wszystko pod reką. deska rozdzielcza tylko an początku wydaje się dzwina ale jest bardzo praktyczna i czytelna.
w zimę ciepło w lat klima daje sobie rade.
dużo miejsca w tyłu i z przodu szczególnie na głowę i nogi.
mam silnik 1,2 85km. po mieście cicho bez szumu i hałasu. w trasie do 130km/h też jest przyjemnie.potem już gorzej.
w mieście pali śrdnio 7-7,5listra. w trasie udało mi się zejść do 5,7litra. ogłonie jest ok.
cena adekwatna do wyposażenia i jakość. zanim go kupiłem to porównywałem z corsą, swiftem, fabią i fiestą. Ten ma najlepsze wyposażenie za podobne pieniądze a nawet niższe niż konkurencja. A silnik sprawdzony podobno od Corsy.
póki co nic poważnego na 33tyś.przebiegu po Warszawie i kraju. raz wymieniałem gumki stabilizatora czy jakieś inne ale na gwarancji bo to podobno taki defekt fabryczny.
brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 86KM 63kW [l/100km]