Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Hatchback 5d

KAI, 11 lat temu
Silnik 1.4T DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2013
Chevrolet Cruze Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo duża dynamika jazdy. 200 nm od 1850 obr/min.
Karoseria : Kształt przedniej szyby sprawia, że w przypadku opadów bardzo szybko i bardzo mocno brudzą się lusterka i przednie drzwi samochodu.
Samochód o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Bardzo dobrze trzyma się na drodze. Paliwożerność w normie jak na benzynę. Bardzo wygodny w środku. Dobry stosunek jakości do ceny.
Bardzo cichy. Bardzo duża dynamika jazdy.
Wszystko super tylko 1-ka jest za krótka.
Bardzo dobre właściwości jezdne. Samo zawieszenie na \"dziurach\" mogłoby pracować ciut lepiej, ale jest przyzwoicie.
Z przodu i po bokach - standard. Z tyłu - znacznie poniżej średniej. W tylnej szybie nie widać prawie nic. Kłania się jazda na lusterkach.
OK. Miałem okazję robić nim trasę, której przejechanie zajęło 10h. Na minus - umiejscowienie przycisków klimatyzacji, ogrzewania tylnej szyby i nawiewu. Jak dla mnie trochę za nisko i wymaga to oderwania na sekundę wzroku od drogi.
Wszystko OK.
Jak na auto klasy C - naprawdę duża wygoda i dla kierowcy i dla pasażera. Na uwagę zasługuje niespotykana możliwość regulacji fotela w zakresie: przód-tył.
Naprawdę przyzwoite jak na auto klasy C i w tej cenie.
Ceny części naprawdę OK. Większość części eksploatacyjnych zgodna z Oplem Astrą. Zużycie paliwa jak na 140KM benzynę - normalne, przeciętne. Ceny przeglądów i napraw - w porządku. Na minus - kłamstwo producenta w sprawie spalania. Silnik 1.4T nie jest mistrzem ekonomii. Ma \"normalne\" spalanie - tak jak jego wolnossący 140 KM odpowiednik 1.8.
Przed zakupem robiłem rekonesans. Rozważałem też KIA Ceed i Hyundai i30. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kilka razy z ciekawości sprawdzałem - czy kupiłbym Cruze jeszcze raz gdybym mógł cofnąć czas? I odpowiedź była: TAK. W tej cenie nie ma lepiej wyglądającego i wyposażonego auta. A nowoczesny silnik 1.4 T przekonał mnie do siebie, bo daje bardzo dużo satysfakcji z jazdy.
Jedyne co mnie na razie denerwuje to bardzo szybko brudzące się lusterka i drzwi z przodu. Jest to ewidentnie wynikiem błędu konstrukcyjnego.
Na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4T DOHC 140KM 103kW [l/100km]