Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Hatchback 5d

Marcin , 10 lat temu
Silnik 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Rok produkcji 2012
Chevrolet Cruze Hatchback 5d 1.6 16V DOHC 124KM 91kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność i niska paliwożerność.
Bądźmy szczerzy- fajny kompakt w niskiej cenie. Dobrze wyposażony. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Bardzo przypomina Opla :). W koncu General Motors. Uważam, że Cruze odmieni wizerunek marki. W końcu bardziej przypomina astrę niż lacceti. Oby wizyty w serwisie ograniczały się do planowanych.
Przesiadając się z TDI\'ka miałem wiele wątpliwości co do osiągów auta, mocy, przede wszystkim elastyczności. Silnik 1.6 pomimo, że zdecydowałem się na zakup, uważałem za zbyt mały. UWAGA: Wszelkie moje wątpliwości rozwiała pierwsza podróż Cruzem z trzema dorosłymi osobami na pokładzie i bagażami.Przejechałem 550km w jedną stronę + powrót. Silnik pozytywnie mnie zaskoczył. Cichutki, wyrywa do przodu już od 2000obr/min. Na piątce spokojnie od 60km/h. Rewelka. Jeżeli nie potrzebujesz szybkiego manewru wyprzedzania nie trzeba go wkręcać na wysokie obroty. Daje radę od niskiego zakresu obrotowego.
Precyzyjna.
Zawieszenie dość twarde. Ciche.
W hatchbacku tylna szyba ogranicza widoczność. Dobrze, że jest czujnik cofania. Lusterka boczne przeogromne.
Schwoki pod ręką -podłokietnik, konsola, blisko kierowcy, i główny przed pasażerem. Schowek na gazety obok nóg pasażera. Bagażnik jak dla rodziny czterosobowej - dla mnie OK. Jak się nie będę mieścił- na urlop zamocuje dachowy. Na codzień 413 ltr. spokojnie wystarcza na przewiezienie zakupów i wózka dziecięcego.
Klima działa :). O ogrzewaniu napiszę po pierwszej zimie.
Przy moim wzroście (1.92m) zawsze miałem problem z odpowiednią pozycją za kierownicą a tym samym widocznością. Siedziałem w Dacii Duster, Nissanie Qashqai\'u. Zawsze miałem problem w miejscem nad głową i odpowiednią widocznością do przodu. Cruze zachwycił mnie od pierwszego zajęcia miejsca za kółkiem. Bez problemu znalazłem dogodną pozycję za kierownicą.Fotel mega ustawny i wygodny z dobrym trzymaniem bocznym.Duży plus.
Nie mam aż takiego odniesienia. Sześć lat jeździłem dieslem. Tam zawsze klekotało. Do 110 km/h nic nie słychać - no może oprócz opon. Powyżej 140km/h - delikatnie silnik. Porównując do Skody Octavi TDI - wyciszenie mega plus.
Nie spodziewałem się rewelki przesiadając się z TDI. Ale... Na chwilę obecną średnie komputera - 8,1 i cały czas spada. Trasa liczona z baku-6,9. Biorąc pod uwagę aktualny przebieg-2000km, uważam, że spokojnie zejdę po ułożeniu silnika do 7,2 (średniego). Uważam to za dobry wynik.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V DOHC 124KM 91kW [l/100km]

7,6