Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Hatchback 5d

Michał, 10 lat temu
Silnik 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Rok produkcji 2012
Chevrolet Cruze Hatchback 5d 1.6 16V DOHC 124KM 91kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : samochód jest po prostu piękny. Kiedy go zobaczyłem po raz pierwszy wiedziałem że będę jego właścicielem.
Całokształt na jeden wielki plus dla tego samochodu. Uważam że stosunek jakość do ceny jest bardzo optymalny
silnik w tym modelu nie jest "królem szos" ale kupując ten samochód miałem tego świadomość 124KM w samochodzie o masie prawie 1400kg to nie jakiś kosmos, w mieście porusza się spranie natomiast na trasie radzi sobie dobrze.
precyzyjna skrzynia biegów.
samochód nawet przy prędkościach 150-160km/h nie źle sobie radzi na drodze:)
przesiadłem się z seicento więc wiadomo komfortu teraz a wcześniej to jak niebo i ziemia. ale porównując do golfa 4 oraz toyoty corolli z 2001 również te dwa samochody nie dorastają do pięt cruzowi
w samochodzie wszystko na swoim miejscu.
klimy puki co nie używałem, natomiast ogrzewanie rewelacyjne. Ogromnym minusem jest dość spore parowanie szyb. I tutaj uwaga! przy ustawieniu na nogi i szybę ciężko odparować szyby.. natomiast przy ustawieniu tylko na szybę odparowanie jest niemalże natychmiastowe jest tylko jedno wielkie ALE. przy ustawieniu nadmuchu tylko na przednią szybę automatycznie załącza się klima, nie zapala się żadna informacja o tym... i nie mamy możliwości wyłączenia klimy... w poprzednich samochodach zawsze jeździłem z nadmuchem na przednią szybę, tutaj musiałem zmienić swoje nawyki...
dla 4 dorosłych osób miejsca w sam raz
do prędkości 110km/h ok. Później coraz głośniej
samochód mam dopiero 3 miesiące, za wcześnie by mówić o kosztach, narazie tylko benzyna oraz wymiana oleju i filtra po 2 tys. km (220zl olej filtr i wymiana)
DOSKONAŁY! Nie ma co się oszukiwać za takie pieniądze nie dostaniemy bardziej doskonałego nowego samochodu
narazie brak- tak jak wspomniałem narazie mam przejechane 3700km i jeżdżę 3 miesiące

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V DOHC 124KM 91kW [l/100km]

7,1