Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Hatchback 5d

Lech, 10 lat temu
Silnik 1.7D 130KM 96kW
Rok produkcji 2012
Chevrolet Cruze Hatchback 5d 1.7D  130KM 96kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Wszystko super, tylko zawieszenie mogłoby być trochę cichsze, więcej nie ma się do czego przyczepić, a jestem wybrednym, wieloletnim kierowcą.
Silnik rewelacja. Dynamiczmy (300 Nm), cichy, oszczędny.
Bez zarzutów, chodzi jak zegarek, długie przełożenia.
Zawieszenie głośniejsze niż w Golfie VI (mój poprzedni samochód), między innymi wynika to z belki skrętnej z tyłu, ale to sprawa kosztów. Drogi trzyma się bardzo dobrze.
Widoczność na boki oraz do przodu bardzo dobra, gorzej do tyłu (małe lusterko), ale po to są m.in. czujniki parkowania z tyłu. Lusterka boczne bardzo fajne, duże.
Ergonomia super, oprócz jednej rzeczy - pokrętło regulacji temperatury powinno być ciutkę wyżej, zaczepia prawe kolano, ale można przywyknąć.
Bez zarzutu.
Jak na auto tej klasy to jest duuuuużo miejsca, zarówno w środku, jak też w bagażniku.
Wyciszenie w środku całkiem niezłe, nie ma co narzekać, w końcu to klasa C.
No i tutaj dochodzimy do sedna: ekonomia extra. Trasa: 90 km/h, zużycie 4,0 litra Trasa: 140 km/h, zużycie 5,6 litra do 5,8 litra (tempomat) Miasto: około 7 litrów/100 km
Auta szukałem pół roku, kupiłem z \"przestrzelonym\" rocznikiem od dealera, przebieg 8000, system start - stop,szklany szyberdach, piękna, duża nawigacja, pełna gwarancja trzyletnia od dnia zakupu, cena 52.000 brutto (do odliczenia prawie 6.000 VAT). Co tu dodać, jest to śliczne, nowe auto, gdzie tu inne marki z takim wyposażeniem w tej cenie???
Jak na razie super, ale... Tarcze z przodu do wymiany (gwarancja), lekkie śmigło...
Nic się nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7D 130KM 96kW [l/100km]