Ocena kierowcy - Chevrolet Epica

LoneWolf, 15 lat temu
Silnik 2.5 24v 156KM 115kW
Rok produkcji 2007
Chevrolet Epica 2.5 24v 156KM 115kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : jest jak potwór, który jak się rozpędzi to strach tym jechać, ale przy spokojnej jeżdzie uwielbiam patrzeć na wskazania zurzycia paliwa -;0)) i te lusterka przy cofaniu!
Kupiłem kilka dni temu wersję diesla 2.0 turbo 155 KM, ale nie ma na liście do wyboru, więc piszę. Spalanie w trasie 5.6 w mieście 6.2! Przyśpieszenie 9.5 do 100. Cud! to trzeba samemu przeżyć. Doskonała elastyczność i ten pomruk a w lusterku widzę miny zdziwionych kierowców... przez krótką chwilę -;0))
Musi się dotrzeć. Problem z jedynką - chaczy na razie. Poza tym bez problemów.
To płynie a nie jedzie. Jeżdziłem wcześniej różnymi samochodami: tanimi (Lanos, Clio, Siena, Fabia itp. itd.) oraz nieco lepszymi (Jaguś XJ Daimler - nowy, żeby nie było; Mercedes S - też nowy). Jest ciut gorzej w stosunku do Jagusia, ale niewiele. Wspomaganie progresywne przy 200 to bajka. Po uruchomieniu słychać Diesla póki się nie rozgrzeje, a później jest ok.
Przód doskonale ale z tyłu musi być czujka - ja mam, ale ci co nie mają to raczej dobrze nie ocenią ;0))
Wszystko na swoim miejscu i komputery łatwo opanować.
Klimatyzacja w zasadzie nie jest potrzebna do temp. ok 25-27 na zewnątrz. Nawiewy działają świetnie. Jak bedzie cieplej to zobaczymy.
Nie da się porównać z niczym... Po prostu ogromny i przemyślanie zagospodarowana przestrzeń.
Wcześniej pisałem - przy starcie słychać diesla przez kilka minut, później nie słychać nic... nawet powietrza po 120
na razie....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 24v 156KM 115kW [l/100km]