Ocena kierowcy - Chevrolet Epica

Forest44, 13 lat temu
Silnik 2.0 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Chevrolet Epica 2.0 16V 150KM 110kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Lusterka się nie składają przy zamykaniu autka. Tylko jeden kluczyk z pilotem. Brak MEMORY przy el. reg. foteli, oraz brak el. reg. fotela passażera.
Silnik : problemy z turbo - 110 km (troche szybko)
Układ elektryczny : Liczne nieprzewidywalne usterki elektr.
Zawieszenie : Bardzo bardzo głośne zawieszenie. PS. Jestem pedantyczny.
W porównaniu do Passata kombi mały (niewystarczający) bagażnik. Dużo niedopracowanych detali. Na kluczyk treba mieć plecak (duży nie składa się). Brak czujek ruchu w kabinie podpiętych pod alarm. Skóra bardzo twarda. Głośne zawieszenie. BRAK W BAGAŻNIKU SCHOWKÓW UCHWYTÓW, BRAK MOŻLIWOŚCI STABILIZACJI BAGAŻU. Niska cena za mlode autko majace dosyć dobre wyposażnie.
Średnia krajowa. Jedzie dopiero od 3000obr. Wyścigówka to nie jest ale wystarczy.
Płynnie zmienia biegi. Ok
Mało precyzyjny. Coś co nazwali TCS to jakas pomylka. Daleko do konkurentów (passat ESP). Kierownica z Autosana, obszyta marna skórą. Wspomaganie działa bardzo dobrze.
Widoczność jest dobra. Parkowanie tylem banalnie proste (parktronic). Lusterka jak w autobusie. Jedyny minus to przód. bardzo ciężko parkuje się przodem. Nie widać narożników auta.
Duży plus za ciepły start. Minusy za brak 2-ch stref. Działa ok.
Bardzo dużo miejsca w przedziale pasażerskim. Łatwo się wsiada. Tylko ta skóra sztuczna zimą jest mało przyjemna.
Silnika nie słychać. Ale zawieszenie gra głośniej niż radio. Bylem w serwisie w szczecinie celem naprawy ale nic Kozlowski nie poradził.
Spalanie w cyklu mieszanym ( z przewagą trasy)to: -komputer pokazuje 6,8l/100km -z wyliczeń moich wychodi około 1600km na 130l. Ja jestem szczescliwy Passat 2,5v6TDI wypijał zdecydowanie wiecej. Ale peugot 407 2,0HDI kolegi ma 5,5l/100km Wymiana oleju około 600zł
Przy tak niskiej cenie mmożna przyjąć każdą jakość!!! Generalnie jest ok.
Powiem o moich bolączkach: - turbo się poci :( - czujnik wstecznego naprawiony (nie zawsze zapalały się światła wsteczne i parktronic) wymiana w warsztacie 36zł za czujnik i 50zł robocizna -czasami nie działa el. szyb!! -czasami nie działa reg. lusterek!! (może zima jest przyczyna? mam nadzieje) -czujnik tem. za FAPEM
Turbo zaczyna się pocić.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 150KM 110kW [l/100km]