Ocena kierowcy - Chevrolet Evanda

Maciej Śpiewak, 19 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 2004
Chevrolet Evanda 2.0 i 16V 131KM 96kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Auto zrobiło dobre wrażenie ´na pierwszy rzut oka´, bardzo fajne samopoczucie we wnętrzu, cicho, dobre wyposażenie, które działa, bardzo fajne światła mijania.
Silnik na biegu jałowym nieco hałasuje, przypominając diesla. Silnik wchodzi na obroty z lekką zwłoką, natomiast charakteryzuje się spokojną pracą przy jeździe ze stałą prędkością. Do około 150km/h nie drażni ucha kierowcy - powyżej nie wiem, ponieważ na razie go oszczędzam. Dobrze byłoby jednak mieć w tym aucie jednostkę np. V6/V8 o pojemności ok. 3000ccm, nawet niewysiloną.
Biegi wchodzą zwyczajnie, z lekkim oporem, nawet delikatnym haczeniem, bardzo szybka zmiana biegów raczej nie wchodzi w grę. Przełożenia zwyczajne, po prostu skrzynia jest i działa.
Stabilny, nie przenosi drgań na kierownicę, pewnie pokonuje np. rynny wygniecione przez samochody ciężarowe na szosie. Skłania do płynnej, łagodnej jazdy na trasach. BMW serii 7 zostawia lepsze wrażenie...
Duże szyby, zwłaszcza przód, dobre lusterka zewnętrzne, niezłe, ściemniane wewnętrzne, do tylnej szyby należy się spokojnie przyzwyczaić, faktem jest, że nieco ogranicza widoczność.
Wszystko istotne w zasięgu ręki, siedzonka kanapowe, miękkie, welur miły w dotyku, siedzisko mogłoby być nieco dłuższe.
Zero problemów; zaparowanie usuwane szybko i trwale przez silny nadmuch z opcją "szyba" i "gwiazdka", nie musiałem ani razu włączać klimy zimą.
Po prostu samolotowa klasa business na kółkach.
Do ok. 140km/h bardzo fajnie. Wprawne ucho usłyszy gang silnika przy przsypieszaniu, który nie jest natarczywy.
Przejechałem 700km w warunkach mocno zimowych, malutko w mieście, trasa przy średniej 75km/h. Spalanie 8,9l/100km, noga delikatna, bez szaleństw. Mam obawy co do jazdy na poziomie średniej 100km/h lub ostrej jazdy w mieście - chyba spalanie sięgnęłoby 10-12l/100km. W serwisie jeszcze nie byłem.
Za taki pakiet dostaje się rabat PLN 7.000 a do tego jeszcze do 12% w którymś z Towarzystw Leasingowych. Auto oryginalne na drodze. Brać w leasing na trzy lata (tyle wynosi gwarancja) i jeździć
1000km, zero drobnych usterek.
1000km, zero poważnych awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 131KM 96kW [l/100km]

9,3