Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Hatchback

Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Chevrolet Lacetti Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt. Odradzano mi zakup tego auta, po 8 latach mogę śmiało powiedzieć że to był bardzo dobry wybór i nie ma co patrzeć na znaczek na grillu, jeździłem praktycznie bez dokładania, każdy niemiec czy francuz by mnie w tym samym czasie wykończył finansowo.
Karoseria : dłuuuugo nic, ale po 12 latach zaczęło żreć progi
Układ hamulcowy : trzeba raz na rok podjechać do zakładu, bo zaciski lubią się zabrudzić
Ogólnie super, nigdy się nie rozkraczył na drodze, zawsze odpalił, auto na którym zawsze można było polegać.
Cichutki, czasem po odpaleniu człowiek chciałby kręcić znów bo zapomniał że już chodzi...
Bez zgrzytów, w miarę precyzyjna, troszkę za długie przełożenia jak na mój gust.
Jak na polskie drogi to tytan, inne delikatniejsze auta trzeba było robić znacznie częściej. Jednak przy szybkiej jeździe nie wchodziłbym w ostre zakręty, przy mniejszych prędkościach dobrze się trzyma drogi.
To nic nie ma do zarzucenia, widoczność jest super we wszystkich kierunkach.
Jest ok, ale też nic specjalnego, jak na mój gust za bardzo parowała przednia szyba, czasem bez klimatyzacji nawiew sobie nie radził.
Miejsca jest naprawdę dużo, wsiadłem do nowej insigni i byłem w szoku, bo jest ciaśniej niż w lacetti :)
Silnik chodzi cichutko i przy małych prędkościach jest super, ale na autostradzie powyżej 120 km/h niestety już tak super nie jest...
Auto proste konstrukcyjnie, wszystko da się szybko i tanio naprawić - zresztą mało co się psuje. jedyny kłopot to paliwo, jeśli ktoś jeździ tylko po mieście to niestety koszty rosną - no chyba że się zainstaluje LPG...
Za pieniążki w jakich można go kupić, nie wiem czy trafi się lepsze, przestronniejsze i bardziej niezawodne autko.
Po 10 latach trudno się dziwić, tu czujniczek, tam kabelek, a to łącznik stabilizatora, a to zacisk... W sumie normalne użytkowanie.
Raz mi coś kostkę elektryczną zalało i zaśniedziała, zwarcia na całej długości. Ale i tak dojechał do mechanika, po naprawie zapomniałem o problemie na zawsze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

8,3